Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Vakıf Bankası Bireysel Emeklilik

Emeklilik, hayatımızın belirli bir döneminden sonra huzura kavuşacağımız dönemdir. Artık çalışma hayatına son verip rahat içinde yaşamak isteriz. Çalışma hayatımızın bitmesiyle birlikte aylık gelirimizin sonlanması bir olur. Böyle zamanlar için çoğu zaman devlet güvencesine bağlı olarak emekli maaşı alarak hayatımızı rahat içinde sürdürmek isteriz. Gelin görün ki; yıllarca yaptığımız yatırımın getirisi olan maaş bile bizim bir ayı zar zor çıkarmamıza neden olur. Bu huzur ve refahı aradığımız dönemde bir de geçim sıkıntısıyla uğraşmak istemeyiz. Şimdiye kadar büyüklerimizin bize öğrettiği şekilde birikim yapıp kenara da koyabiliriz diyen bir sürü insan olabilir. Ama hepimiz çok iyi biliriz ki bu birikimler tıpkı avucumuzda tutmaya çalıştığımız bir avuç su gibi biz fark etmeden yok oluverir. İşte bankalar da emeklilik için planlar sunmaktadır. Biz de bu yazımızda Vakıf Bankası Bireysel Emeklilik konusunu işleyeceğiz.

Vakıf Bankası bizim yerimize geleceğimiz için planlamalar yapmıştır. 25 yıllık tecrübesi ile bize sağlam bir gelecek vadediyor ve Vakıf Emeklilik aklımıza takılan soruları ise 2015 yılındaki faaliyet raporuna aldığı uluslararası 7 ödül ile siliyor. Vakıf Bankası Emeklilik planlamaları ile emeklilik döneminde çekebileceğiniz sıkıntıları önleyebilir ve refah içinde yaşayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yatırımlarınızı Vakıf Bankasının bünyesindeki planlamalara göre düzenlemektir. Böylece devlet güvencesi ile Sosyal Güvenlik Kurumundan alacağımız emeklilik maaşına ek olarak bir gelir sağlayabilirsiniz. Yani ikinci bir emeklilik ile emeklilik döneminiz için ek gelir sağlayıp geleceğinizi güvence altına alacaksınız.

Vakıf Bankası bünyesindeki Vakıf Bankası Bireysel Emeklilik Sistemine katılarak, sadece bu yatırım aracında bulunan %25 Devlet Katkısı avantajı ile gelecek için yaptığınız birikimler değer kazanır. Ancak hayalleriniz için nasıl bir birikim yapmanız ve ne kadar birikim yapacağınız konusunda kafanız karışabilir. Vakıf Bankası Bireysel Emeklilik sizin aklınızdaki karışıklıkları engel olup daha düzgün karar vermeniz için Sosyal Güvenlik Sisteminden alacağınız maaşınızı da katarak bir hesaplama modülü oluşturmuştur. Eğer sizde hayalinizdeki emeklilik için almanız gereken maaş için ne kadar birikim yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, bu modül size yardımcı olacaktır.

Bu Vakıf Bankası Bireysel Emeklilikte size ilk önce doğum tarihiniz, cinsiyetiniz ve emeklilik yaşınız sorulur. İstenen bilgiler girilip sonraki sayfaya geçtiğinizde sigortalılık sürenizi, brüt maaşınızı ve varsa kira gelirinizi girmelisiniz. Daha sonra ödemeyi planladığınız aylık katkı payı, mevcut fon birikimi ve istediğiniz emeklilik maaşını girdikten sonra sizin için uygun hesaplamaları yapar. Bu modül yapılan hesaplamalara göre size baz ve alternatif olmak üzere iki senaryo sunar. Senaryolarda ise mevcut durumda ulaşılabilecek birikim, aylık maaşınız, toplam devlet katkısı, hedeflenen BES birikiminiz, hedeflenen aylık BES ödemeleriniz, ihtiyacınız olan ek fon tutarı ve ek olarak ödenmesi gereken aylık katkı payı hesaplanır.

Vakıf Bankası Emeklilik sayfasına girdikten hayal ettiğiniz emekliliği size uygun senaryo ile tasarlayın. Yazımızın sonunda verdiğimiz linkten bu sayfaya ulaşabilirsiniz. Daha sonra uygun senaryoya göre hemen başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca emeklilik hayatınıza sadece ek gelir sağlamakla kalmayacaksınız. Bu emeklilik başvurusu ile emeklilikte hayatınızın tadını çıkarabileceksiniz.

Vakıf Bankası Bireysel Emeklilik Sisteminin size tasasız ve güvenli bir geleceği vaat etmesinin yanında bu Vakıf Bankası Bireysel Emeklilik yaşam standardınızı da yükseltme olanağı sunuyor. Eğer siz de BES’liyseniz yaşam kulüpleri ile indirimli ve ücretsiz hizmetlerden yararlanırsınız. Güvenli ve şeffaf olan bu yatırım sistemi ile sizde küçük ödemelerle birikim yapmak istiyorsanız Vakıf Bankası Bireysel Emeklilik başvuru formunu doldurun. Bu forma yazının sonundaki linkten ulaşabilirsiniz.

Hepimiz bir işe başlarken emin olmak isteriz ve hep bir yerlerden araştırırız veya birilerine konu fikirlerini sorarız. Bu başvuruyu yaparken de araştırdığımızda karşımıza iyi ve kötü birçok yorum veya fikir çıkacaktır. Ancak gördüğümüz yorumların birçoğu bilinçsiz insanların yaptığı boş yorumlar olabilir. Gerekli yorumları ve fikirleri dikkate aldığımızda bize BES ile ilgili çok mantıklı yönlendirmeler olduğunu görüyoruz. Hesaplarını akıllıca ve mantık çerçevesinde yapan bir sürü vatandaş bize BES’in ne kadar faydalı olduğunu ve ne kadar kazanç sağlayacağımızı anlatıyor. Eğer kazanç sağlayamasak bile bir kaybımız olmuyor ve en azından gelecek için emin eller vasıtası ile birikim yapmış oluyorsunuz.

Elimizde olmayan sebeplerden dolayı erken çıkma şansımız da oluyor. Ancak 10 yıldan önce parayı çekerseniz devlet paranızdan %15 stopaj keser, bu kesinti yıllar içinde yatırılan tutardan aldığınız vergi dönüşü ve fonlarınız değerlendirilirken ödemediğiniz verginin diyetidir. Duruma şöyle bir bakarsak aslında çıkış yapsak bile zarar etmeyiz. Yani her yorum doğru değildir ve bizi sadece karmaşaya sürükler. Herkes için en iyisi işinin uzmanı olan insanlara danışmalarıdır. Mantık çerçevesinde geleceğimizi düşünerek hareket etmeliyiz. Refah dolu bir gelecek sizin de hakkınız iken sizi yanlış fikirlerle sizin kafanızı karıştırmak isteyen insanları önemsemeyin.

Hayatımızı çalışmakla geçirip yıpranacağımız onca yıldan sonra Vakıf Bankası Emeklilik Sistemi ile bırakın yaşlı bedenlerimiz ve sürekli geleceği düşünerek yorulan kafalarımız dinlensin. Ufak ufak birikecek bu birikimler sizi yıkmayacak, aksine sizi güçlendirecektir.

Vakıf Bankası Bireysel Emeklilik birikim hesaplamak için TIKLAYINIZ!

Vakıf Bankası Bireysel Emeklilik başvuru formu için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.