Sorgulamalar artık tek çatı altında!

VAPUR-FERİBOT SORGULAMA

Vatandaşlarımız şehirlerarası yolculuk yaparken maliyete veya uzaklığa göre otobüs, taksi ya da uçak gibi ulaşım araçlarını tercih etmektedirler. Nüfusun artması ile beraber ister istemez kişi sayısının yoğun olduğu yerler başta olmak ile birlikte trafik sorunu ulaşımı etkileyen en büyük sorunların başında gelmektedir. Bu sebeplerden dolayı yine ulaşım sağlanabilen başka bir çözüm ise deniz üzerinden sağlanan ulaşımlardır. Bu şekilde çözümler aranmasının amacı vatandaşlarımızı trafik yoğunluğundan kurtarıp daha güvenli bir şekilde ulaşımlarının sağlanmasıdır. Deniz araçları ile yapılan seyahatlerde kara üzerinde olduğu gibi trafik yoğunluğu olmadığı için çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde seyahat etmek mümkündür.Deniz üzerinden ulaşımımızı sağlayan feribot ve vapur seferlerinin düzenlenmesi kişilere sunulan ulaşım kolaylıklarındandır.Deniz üzerinden bir yere gitmek istediğiniz Vapur ya da feribot ile seyahat etmek istediğinizde saatleri ile ilgili bilgiyi internet üzerinden edinebilirsiniz.İnternet üzerinden vapur-feribot seferleri ile ilgili bilgi alabildiğiniz gibi bilet alma imkanınız da vardır.

Vapur-feribot sorgulama işleminden önce deniz üzerinden yapılan yolculukların tercih edilmesinin bir sebebi de kişilerin şehirden, gürültüden karmaşadan uzak daha sakin bir yolculuk yapma istekleridir. Aynı zamanda vapur ve feribot yolculuğu hem daha dingin hem daha eğlenceli bir yolculuk yapmanızı sağlar. Vapur-feribot sorgulama işlemi ile sizde şehirden uzakta daha rahat bir yolculuk için seferler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Maliyet olarak da sizi sıkıntıya sokmadan ulaşımınızı sağlayacak olan deniz yolcuğunuz için vapur ve feribot sorgulama işlemi hakkında yazımızın devamında bilgi vereceğiz.Eğer vapur-feribot sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı,sefer saatlerini nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız yazımızın tamamını okuyarak bu işlemler ile ilgili olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vapur-Feribot Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Vapur-feribot sorgulama işleminizi internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu işlemi yaparak tarifeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hatların kalkış ve varış saatlerini öğrenebilir ve ona göre yolculuk planı yapabilirsiniz. Vapur-feribot seferleri ile ilgili bilgi sahibi olabilmek için İstanbul Deniz Otobüsleri yani İDO internet sayfasına girmelisiniz.

Vapur ve feribot sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılan sayfada seferler bölümünde iç hatlar ya da dış hatlar olarak ayrılan iki kısımdan yolculuk yerinize göre tercihinizi yapınız.

deniz1

Ardından kalkış ve varış yeriniz hakkında seçiminizi yapınız.

deniz2

Sonrasında tarihinizi belirtiniz.

deniz3

Son olarak “Listele” butonuna tıklayınız.

deniz4

Bu şekilde yolculuk yapmak isteyenler vapur ve feribot sorgulama işleminden yararlanarak kalkış- varış yeri ve zamanları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Vapur-Feribot Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Vapur-Feribot Saatleri

Vapur ve feribot saatlerini internet üzerinden öğrenmeniz mümkündür.İstanbul Deniz Otobüsleri yani İDO resmi internet sayfası üzerinden vapur ve feribotların kalkış saatlerini öğrenebilirsiniz.Vapur ya da feribotların kalkış saatlerini öğrenmek için ilk olarak İstanbul Deniz Otobüsleri yani İDO resmi internet sayfasına giriş yapmalısınız.Daha sonra ise anasayfa üzerinde göreceğiniz ekran yardımı ile vapur ya da feribot saatleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Anasayfa üzerinde göreceğiniz ekranda iki seçenek bulunmaktadır.Birincisi Online Bilet ikincisi ise Sefer Saatleri olmak üzere iki seçenekten Sefer Saatlerini seçmelisiniz.Bu kısımda İç Hatlar ve Dış Hatlar olmak üzere iki kısım bulunmaktadır. Bu kısımlardan ilgili kısmı seçmeniz gerekecektir.Eğer şehir içinde bir yere gitmek istiyorsanız iç hatlar kısmını seçmeniz gerekir.İç hatlar,İstanbul içindeki deniz otobüsleri seferleri için gereklidir.Seçiniz kısmından kalkış ve varış yerlerinizi seçiniz.Tarih kısmından da gitmek istediğiniz tarihi seçiniz.Listele seçeneğine tıkladığınızda istediğiniz yere istediğiniz tarihte hangi saatlerde sefer olduğunu öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.