Sorgulamalar artık tek çatı altında!

VİZE SORGULAMA

Günümüzde birçok sorgulama işlemi internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu alanda birçok kurum ve kuruluş hizmet veriyor. Bu alanda hizmet veren kurumlardan bir tanesi de Dışişleri Bakanlığı’dır. Dışişleri Bakanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden vize sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi sayesinde vizenizin bitip bitmediğini, bitmediyse ne kadar süre daha vizenizin olduğunu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda vize başvurusu yaptıysanız başvuru sürecinizin ne durumda olduğunu da online olarak öğrenebilirsiniz. Vize işlemleri sadece İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde yapıldığı için sorgulama işlemleri de bu illerin ticaret odalarının resmi internet adreslerinden yapılmaktadır. Ancak Ankara için bu durum mümkün değil. Ankara vize sorgulaması için bizzat gidip görüşme yapmanız gerekiyor. Bu yazıda size diğer iki ilin vize sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağız.

İzmir Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vize başvuru sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfadan pasaport no yazan alandan seçenekler arasından size uygun olanı seçiniz ve pasaport numaranızı yazınız. Daha sonra son işlem olarak sorgula butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan vize başvuru sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

1

İzmir Vize Başvuru Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İstanbul Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer İstanbul’da yaşıyor ve İstanbul üzerinden sorgulama yapmak istiyorsanız öncelikle yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız. Daha sonra sırasıyla pasaport yılı, başvuru no, ad, soyad ve son olarak resimde yer alan rakam ve harfleri ilgili alana giriniz. Ara butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

1

İstanbul Vize Durumu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.