Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Vodafone Fatura Ödeme

Turkcell tarafından sunulan bir hizmet olan Vodafone Fatura Ödeme Servisi sayesinde internet üzerinden ve bizzat çeşitli banka ya da PTT şubelerine giderek fatura borcunuzu ödeyebileceğiniz yerler ve yollar bulunuyor. Öncelikle Vodafone fatura ödeme işlemlerinizi internet üzerinden değil de bizzat giderek nasıl yapabileceğinizi, nerelerden yapabileceğinizi anlatmakla başlayalım. Vodafone Fatura Ödeme Servisi’ni Online Self Servis ve Online Vodafone Fatura Ödeme Servisi haricinde anlaşmalı olan bankalar ve bu bankaların ATM’leri, Vodafone Cep Merkez’leri, fatura ödeme merkezi ve PTT şubelerinden ödeyebilirsiniz. Şubelere Vodafone fatura ödeme işlemleri için gittiğiniz taktirde tek yapmanız gereken şey faturanızı da beraberinizde götürmektir. Böylece Vodafone fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken bir başka şey anlaşmalı bankaların ve bu bankaların ATM üzerinden ödemesi olup olmadığıdır. Bununla birlikte bankalara otomatik fatura ödeme talimatı vermeniz de mümkündür. Vodafone Fatura Ödeme Servisi ile anlaşmalı olan banka ve ATM’lere ve bu konu hakkında yer alan diğer bilgilere ulaşabilmek için aşağıda yer alan linke tıklayınız.

İnternet Üzerinden Vodafone Faturası Nasıl Ödenir?

Bu yollar haricinde ise Vodafone Fatura Ödeme Servisi kullanabileceğiniz iki yol yer almaktadır. Bu yollardan biri Vodafone sitesi üzerinden kullanabileceğiniz Online Self Servis yolu iken diğeri Kredi Kartı ile Fatura Ödeme yoludur. Bununla birlikte kısıtlı sebeplerden dolayı Online Self Servis’e giriş yapamayan kişilerin kullanabileceği IVR kanalı bulunuyor. Bu yola ise birazdan değineceğiz. Şimdi ilk yoldan başlayarak anlatmaya koyulalım.

Vodafone Online Self Servis

İnternet üzerinden Vodafone faturanızı ödemek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey Vodafone Online Self Servis yöntemini kullanmaktır. Bunun için yapmanız gereken şey ise Vodafone resmi sitesine giriş yapmak ve ardından sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Online Self Servis’e Girin” bölümüne ya da sitenin orta ve sağ kısmında yer alan Online Self Servis giriş menüsüne gelmektir. Her iki yol da aynı kapıya çıkacaktır. Vodafone Online Self Servis giriş ekranı üzerinde yer alan ilk kutucuğa cep telefonu numaranızı sıfırı olmadan yazmalı ve ikinci kutucuğa da Online Self Servis şifrenizi girmelisiniz. Eğer daha önce bu şifreyi almadıysanız ya da almanıza rağmen değiştirdikten sonra unuttuysanız tek yapmanız gereken şey yeni bir şifre almak için “S” yazdıktan sonra 7000’e kısa mesaj göndermektir. Bu kısa mesaj tamamen ücretsiz olduğu için çekinmenize hiç gerek yok!

Cep telefonunuza gelen kısa mesaj sayesine yeni bir Online Self Servis şifresi elde etmiş olursunuz. Dilerseniz bu şifreyi değiştirerek her girişinizde kullanabileceğiniz ve aklınızda tutabileceğiniz bir şifre belirleyebilir, dilerseniz her defasında aynı yöntemi kullanarak da bu servisi kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte akıllı telefon, akıllı tablet ve diğer akıllı cihazlar üzerinden indirebileceğiniz Vodafone Self Servis uygulaması sayesinde de benzer şekilde mobil uygulamalara giriş yaparak da Vodafone fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Servise girdiğiniz taktirde tek yapmanız gereken şey Fatura Ödeme linkine tıklamaktır. Böylece kredi kartı ile fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer kısıtlı bir durumun içerisindeyseniz ve Vodafone Online Self Servis’i kullanamıyorsanız Vodafone Fatura Ödeme işlemlerinizi IVR kanalı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu yolu kullanırken tek bir kredi kartı ile bir gün içerisinde sadece dört adet fatura ödemesinde bulunabilirsiniz.

Bu bir yana 7002 numarasını ücretsiz bir şekilde arayarak Vodafone Fatura Ödeme Servisi üzerinden kredi kartı ile fatura ödeme işlemlerinizi de gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu yolu kullanırken de aynı kredi kartı ile günde en fazla dört adet fatura ödeyebileceğinizi unutmayın.

Kredi Kartı ile Fatura Nasıl Ödenir?

Bu yolu kullanabilmek için yukarıda yer alan linki kullanarak bu link üzerinden “Faturanızı kredi kartınızla hemen ödeyin!” bağlantısına tıklayabileceğiniz gibi aşağıda yer alan bağlantıya da tıklayarak Vodafone fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve kredi kartı ile fatura ödemesi yapabilirsiniz.

Yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıkladıktan sonra karşınıza üç farklı yol gelecektir. Bunlardan ilki 3D güvenlik sistemi ile hızlı ve kolay bir şekilde kredi kartı ile fatura ödemesi yapmak iken, diğeri Online Self Servis ya da otomatik ödeme talimatı ve e fatura sistemine geçiş yapmaktan geçmektedir.

Linke tıkladıktan sonra “3D güvenlik sistemi ile hızlı ve kolayca ödeyin” bölümüne tıklayarak ister kendinizin ister başkasının faturasını ödeyebilirsiniz.

Bu yolu kullanırken karşınıza üç farklı yol çıkacaktır. Bunlardan ilki fatura seçimi bölümüdür. Bu bölümde cep telefonu numarası ile birlikte güvenlik resminde yer alan harf ve rakamları güvenlik kodu bölümüne girmekten geçiyor. Bu kısmı doğru bir şekilde geçerseniz “Sorgula” diyerek ödemeniz gereken fatura olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer ödenmesi gereken fatura bilgisi ile karşılaşırsanız bu fatura ya da faturalara tıkladıktan sonra kredi kartı bilgilerinizi girebileceğiniz bölüme gelirsiniz. Bu aşamada 3D güvenlik sistemi sebebi ile cep telefonunuza gönderilecek olan doğrulama kodunu da girdikten sonra Vodafone Fatura Ödeme işlemlerinizi kredi kartı ile fatura ödemesi yaparak halletmiş olursunuz.

Vodafone Fatura Ödeme Servisi ile ilgili bilgi edinmek için buraya TIKLAYINIZ!

Kredi Kartı ile Vodafone Fatura Ödemesi yapmak için buraya TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.