Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Vodafone Online İşlem Merkezi

Vodafone, Turkcell ve Avea gibi GSM operatörlerinden biridir. Ülkemizde uzun yıllardır operatörlük hizmeti vermekte olmasına rağmen, Avrupa kökenli bir firmadır. Vodafone vermiş olduğu hizmetler, teknolojinin gelişmesi ile beraber güçlenerek artmaya devam etmiştir. Örnek olarak mobil veri verilebilir. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile cep telefonlarımızda internet hizmeti yaygın bir hale gelmiştir. Ancak ilk zamanlar bu internet hizmeti oldukça yavaştı. Günümüz teknolojisinde ise 4.5 G hizmetinin gelmesi ile birlikte internet hizmeti olağanüstü bir hıza ulaşmıştır. Bu sayede her saniye her dakika ve her an, akıllı telefonlarımız aracılığı ile internete bağlanabilir ve internetin olağanüstü faydalarından yararlanabiliriz.

İnternetin sağlamış olduğu faydalar saymakla bitmez. Ancak cep telefonlarında internet hizmetinin kullanılmaya başlaması sayesinde, internet daha da güçlü bir şekilde varlığını sürdürmekte ve hayatlarımıza sağladığı kolaylıklar giderek artmaktadır. Örneğin harita uygulamaları sayesinde bulunduğunuz konumu görebilir, gitmek istediğiniz konuma yol haritası çizdirebilirsiniz. Bunun yanında sosyal medya hesaplarını kullanabilir, çekildiğiniz fotoğrafları o an sosyal medya hesaplarınız ile paylaşabilir, aradığınız bir yerin iletişim bilgilerine kolayca ulaşabilir, maillerinizi dahi kontrol edebilirsiniz. Göreceğiniz üzere teknolojinin ufalarak bu kadar gelişmesi hayatımızın akışını büyük ölçüde değiştirmiştir.

İnternet hizmetlerinden faydalanabilmek için Vodafone bayiliklerine gitmeniz gerekmektedir. Burada alacağınız bilgiler sayesinde tarife belirleme işlemi yapabilirsiniz. Günümüzde telefonlar için tarifeler paketler halinde bulunmaktadır. Bu paketlerin içerikleri genelikle dakika, SMS ve internet hizmeti içermektedir. Paketin içeriği büyüdükçe almış olduğunuz hizmetin bedeli de o ölçüde artmaktadır.

Eğer Vodafone bayisine giderek bilgi alacak kadar vaktiniz bulunmamakta ise internet aracılığı ile bu işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Vodafone resmi internet sitesi olan www.vodafone.com.tr adresine gitmeniz gerekmektedir. Burada yer alan Vodafone online işlem merkezi ve diğer hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Diğer hizmetler arasında hattınız, paketler ve fatura ödemeleri hakkında pek çok işlem yer almaktadır. Vodafone online işlem merkezinden faydalanabilmek için üyelik sistemine ihtiyaç duyacaksınız. Bir şifreye sahip olarak Vodafone online işlem merkezine giriş yapabilir ve tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Ücretsiz şifrenizi almak için ise S yazıp, 7000’e SMS atabilirsiniz. Böylece cep telefonunuza bir şifre gelecektir. Bu şifreyi kullanarak, GSM numaranız ile birlikte sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda paketinizde kullanmış olduğunuz internet, dakika ve SMS bilgisini veya bunlardan geriye ne kadar kaldığını görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede paket aşımından da korunmuş olursunuz. Çünkü paket aşımlarına yansıtılan ücretler oldukça yüksek olmaktadır.

Ayrıca bunların yanı sıra fatura detaylarını görüntüleyebilir, fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilir, otomatik ödeme talimatı verebilir, tarifenizi değiştirebilir, çeşitli tarife ve paketleri görüntüleyerek bunlardan faydalanabilirsiniz. Tüm bu işleri yapmak sadece bir tık ötenizde.

Bu işlemleri yapmak için ise ilk olarak Vodafone online işlem merkezine girmeniz gerekmektedir. Bunun için www.vodafone.com.tr adresine gidiniz. Açılan Vodafone ana sayfası üzerinden sağ üst kısımda bulunan Online Self Servis butonuna tıklayınız. Bu butonun bulunduğu konuma ait bir görsel bu yazının hemen alt kısmında siyah bir kutucuk içerisinde verilecektir.

voda1

Bu kutucuğa tıkladığınızda açılan sayfada sizlerden bir takım bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler arasında GSM numaranız ve şifreniz yer almaktadır. Her 2 bilgiyi de istenilen kutucuğa sırasıyla yazınız ve Giriş butonuna tıklayınız. Böylece Vodafone online işlem merkezine bağlanarak, işlemlerinizi gerçekleştirme imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca giriş sayfası üzerinde şifresini unutanlar ve yeni üyeler için gerekli butonlarda yer almaktadır. Bunlardan faydalanarak şifrenizi değiştirebilir veya yeni bir üyelik elde edebilirsiniz.

Vodafone Online İşlem Merkezi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.