Sorgulamalar artık tek çatı altında!

World Kart Başvuru Sonucu

World Kart başvuru sonucu world kart başvurusu yapılmasıyla öğrenilir. Son zamanlarda en avantajlı kart sistemi olan world kart ile  dünyanın dört bir yanından alışveriş, ödeme ve başka bir çok  işlemleri gerçekleştirmenin getirmiş olduğu kolaylık, vatandaşlarımızın World Kart başvurusu yaparak sistemden faydalanmasına neden olmuştur.

 

World Kart Alışverişte Nasıl Kullanılır?

Alışveriş zamanı kullanacağınız kartlar arasında daha avantajlı olan kartlar vardır. Dünya genelinde kullanılan kartlar ise en avantajlısıdır. Worldkart ile yurtiçi ve yurtdışı alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Visa ya da MasterCard amblemi ile 250 bin civarında worldcard üyesi alışverişten yararlanabilecek. Bu zaman karta eklenen bonus puanlar gelecek zamandaki alışveriş işlemlerinizi iyi yönde etkileyecek.

 

Worldcard’la Hangi Bankacılık İşlemleri Yapılabilir?

 

Yapı Kredi’ye başvuru yaparak worldkart başvuru sonucu sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Yapı kredi aynı zamanda size vermiş olduğu tasarruf hesaplarınızın maximum 4’ünü, döviz hesabınızın ise maximum 2’sini World Kart hesabınıza bağlayacak. Yalnız bunun için sizden kimlik belgenizle yapı kredi şubesine giderek başvuru yapmanız gerekecek. Aynı zamanda Yapı Kredi Şubesi’nin telefon bankacılığı olan 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralarını arayarak bu hususta olan bütün hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

 

Yapı Kredi ATM’den Hangi İşlemler Yapılabilir?

 

Yapı Kredi ATM’lerinden vadesiz hesabınızdan kredi kartına ödeme işlemlerini yapa para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kredi Bakiye sorgulama, Limit incelenmesi, hesabınıza bağlı adres sorgulama ve hesap özeti bilgilerini öğrenebilirsiniz. Diğer ATM’lerden yapılabilecek bankacılık işlemleri de dahil olmakla 3’üncü kişilere havale işlemleri de yapılabilmektedir.

World Kart İle Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

Nakit avans işlemi Yapı Kredi üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Yapı Kredi’nin sunmuş olduğu hizmetlerle yurtiçi işlemlerde ATM (Tele24 veznesi) , yurtdışı işlemlerinde ise Visa ya da Master Kart ile bu sisteme bağlı olan ATM’lerden nakit avans yani para çekme işlemini kullanabilirsiniz. Yapı Kredi çalışma saatlerinde bankaya ait tüm şubelerden, yurtdışında banka çalışma saatleri zamanı ise Master Kart ya da Visa Kart’la hizmet veren tüm bankalardan nakit para çekme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Yurtdışında olan bankalardan World Kart ile nakit para çekebilirsiniz. Bunun için başvuru yaptıktan sonra World Kart başvuru sonucu sorgulama işlemini yapmanız ve böylece yurtdışı seyahatinizi garantiye almanız gerekecek. Aynı zamanda World Kart ile taksitli alışveriş de yapabilirsiniz. Bunun için alışveriş yapacağınız mekanlarda ”World” ambleminin olduğuna dikkat etmeniz gerekir.

World Kart İle Fatura Ödeme Işlemi Nasıl Yapılır?

World Kart ile bir çok fatura ödeme işlemleri yapılabilmektedir. Bunlar elektrik, su, doğalgaz, telefon ve başka fatura işlemleri olabilir. Aynı zamanda Yapı Kredi ile cep telefonu fatura işlemleri bütün frekanslar için yapılabilmektedir. Ancak Turkcell ve Avea işlemleri için herhangi bir ücret talep edilmez. Sigorta poliçeleri işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz World Kart ile sizden herhangi bir işlem ücreti istenmeyecektir.

Worldcard Veya Ekkartların Çalınması Durumunda Yapılması Gereken İşlem Nedir?

World Kart başvuru sonucu ile sahip olduğunuz world kartınızın çalınması sözkonusu olduğu zaman 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralarını arayarak kartınızın çalındığını bildirebilirsiniz. Bu zaman kaybolmuş kart hesabınız dondurulacak ve hesabınızdakı tutar dilediğiniz diğer kartınıza aktarılacak.

Worldcard Borcunuzu Öğrenmenin Yolları Nelerdir?

Worl Kart kullanıcıları yapmış olduğu alışveriş işlemleri ve diğer harcamalardan dolayı borç biriktirmiş olabilirler. Bu zaman çektiğiniz nakit miktarı ”Hesap Özeti” ile size bildirim şeklinde düzenli olarak her ay yollanır. Hesap Özeti adresi ile ilgili sıkıntılar yaşadığınızda böylece gerekli bilgilerin size her ay ulaşmaması durumunda:

ATM’ye giderek bakiye inceleme işlemini seçiniz

Yapı Kredi’nin internet şubesine giderek Hesap Özeti’ni görüntüleyiniz.

444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralarını arayınız

Yapı Kredi veya World Kart borcunuzu öğreniniz

Worldcard Borcu Ödemenin Yolları Nelerdir?

World Kart Başvuru sonucu ile elde etmiş olduğunuz world kartınızla ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için World Kart işyerleri faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda PTT şubesine giderek World Kart ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda daha detaylı bilgiler için Yapı Kredi resmi internet sayfası linkini yerleştirdik. Linke tıklayarak daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Yapı Kredi İle World Kart Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

World Kart Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

World Kart başvuru sonucu öğrenmek için önce World Kart başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bunun için karşınızda bir kaç seçenek vardır. Bunlardan ilki Yapı Kredi şubelerine giderek World Kart için başvuruda bulunmak istediğinizi söylemektir. Banka şubesine giderken yanınızda maaş bordrosu ve nüfus cüzdanınızı almanız ve bankadaki yetkiliye World Kart başvurusu işlemini gerçekleştirme isteğinde bulunduğunuzu söylemeniz gerekir. World Kart başvurusu yaptıktan sonra world kart başvuru sonucunuzu takip etmeniz gerekir.

World Kart başşvurusu için SMS yöntemini kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzun mesaj kutusuna tıklayıp, mesaj alanına WORLD yazınız. Daha sonra boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı yazınız. Daha sonra 4421 hattına bu mesajı yollayınız. Bütün operatörlerle aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Daha sonra world kart başvurunuzun geçerli olduğu ile ilgili bilgiyi world kart başvuru sonucu ile elde edebilirsiniz. Aynı zamanda ekkart talep etmeniz durumunda 4454’e EKKART yazıp boşluk bırakmanız, bunun hemen ardından T.C. kimlik numaranızı yazmanız gerekir. World Kart başvurusu yaptıktan sonra World Kart Başvuru sonucu sorgulama için WORLD yazıp boşluk bırakmanız, bunun hemen ardından T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekir. Daha sonra size kart başvuru sonucunuz ile ilgili bilgi verilecektir.

World Kart başvur sonucu öğrenmenin bir diğer yolu da Yapı Kredi resmi internet sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunun için aşağıdaki linke tıklayarak T.C. kimlik numarası ve cep telefonunuzu yazmanız, son olarak güvenlik kodunuzu girib ”Devam” butonuna tıklamanız gerekir.

World Kart Bşvuru Sonucunuzu T.C. kimlik ve Telefon No İle Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.