Sorgulamalar artık tek çatı altında!

YABANCI TC SORGULAMA

Günümüz modern dünyasında gerek işçi gücü olarak gerekse tatil amaçlı ya da daha iyi yaşam koşulları olduğunu düşünerek ülkeler arası seyahatler bir hayli arttı. Ülkemiz coğrafi koşullar sebebiyle yılda milyonlarca turistin uğradığı mükemmel tarihi ve tatil mekanlarının sahibi. Bu gelen turistlerin gördükleri ortam karşısında geri dönmemek isteyenleri de oluyor. Bu durumlar karşısında devletimiz yabancı ismi altında bizim Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaramız olduğu gibi onlara da yabancı TC numarası veriyor bu numara sayesinde devlet bünyesinde bulunan işlerini halletme gibi birçok kolaylığa sahip oluyorlar. Yabancılara verilen bu kimlik numaraları Vatandaşlık ve Nüfus Müdürlüğü tarafından tahsis edilmektedir.

Yabancı TC sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Yabancı TC sorgulama işlemi ülkemizde bulunan yabancı uyruklu insanlar için geçerli bir işlemdir. İnternet kolaylığı neticesinde de yapılabilen bu işlem Vatandaşlık ve Nüfus Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden birkaç bilgi sayesinde öğrenmeniz kolay. Bu bilgiler doğum yılınız, ikamet izin\tezkere no – çalışma izin no ve sayfa üzerinde bulunan güvenlik kodunu girmeniz yeterlidir. Bu bilgileri ilgili yerlere girmeniz dahilinde işleminiz çok kısa sürede tamamlanacaktır.

yabancı tc

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz üzere internet erişimine sahip olduğunuz her yerden Nüfus Müdürlüğü Şubesine gitmenize gerek kalmadan yabancı TC sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Her yıl gelen turistlerin ihtiyacı olan bu işlem onlar adına internet üzerinden olması daha kolay bir hal aldı. Birazdan aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak Vatandaşlık ve Nüfus Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden sizde yabancı TC sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Devletimizin sağladığı bu kolaylık yabancı ziyaretçilerimiz açısından büyük kolaylık sağlamıştır. Yabancı TC sorgulama işlemi için eskiden olduğu gibi Vatandaşlık ve Nüfus Müdürlüğü şubesine gitmeye gerek kalmamıştır.

Yabancı TC sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.