Sorgulamalar artık tek çatı altında!

YAZARKASA FİŞİ KESMEME CEZASI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere ülkemizde sıkça yaşamakta olduğumuz yazarkasa fişi kesmeme cezası sorgulama işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bilgiler yardımıyla olası bir yazarkasa fişi kesmeme cezası sorgulama işleminde nelerle karşılaşacağınız hakkında bilgiler vereceğiz.

2015 yılı içerisinde diğer ceza uygulamalarında meydana gelen düzenlemeler gibi, yazarkasa fişi kesmeme üzerine de yeni ceza uygulaması gelmiştir. Bu düzenlemelere göre, alışveriş sırasında fiş vermeyen esnafa ve aynı zamanda fiş almayan kişilere ağır cezalar bulunmaktadır. Bu şartlar altında yazarkasa fişi kesmeme cezası sorgulama işleminde, alışveriş sırasında hizmet bedelini göstermekte olduğu fişi vermemeleri durumunda 200 Türk Lirası cezayı ödemekle yükümlü olacaklardır.

Yazarkasa fişi kesmeme cezasıyla birlikte, ticarethane 1 yılı kapsayan süre zarfı içerisinde en fazla 67 bin Türk Lirasına kadar ceza alabilecektir. Bunlara ek olarak, yazarkasa fişi kesmeme cezası sorgulama ile birlikte sınır 2015 yılı itibariyle 880 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Yaptığı alışveriş sonrasında fiş almayan vatandaşlarımız ise, belirlenen cezalar kapsamında yaptırımlara maruz kalacaktır. Yazarkasa fişi almayan bireylerden en az 38 Türk Lirası ceza ödeme zorunluluğu vardır.

Yazımızın genelinde bahsetmiş olduğumuz gibi yazarkasa fişi kesmeme cezası sorgulama içerisinde, esnaflarımızın bu konuda dikkatli olmaları ve vatandaşlarımızın yapmış olduğu her alışveriş için fiş vermesi gerektiğinin bilincine varması gerekmektedir. Esnafların yanı sıra bu konuda vatandaşlarımızında bir o kadar dikkatli olmaları gerekmektedir. Verilen bu cezaların caydırıcı olması amaçlanarak fiş alma, kesme uygulamaları ve cezaları düzenlenmektedir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.