Sorgulamalar artık tek çatı altında!

YDS Başvurusu

Yabancı Dil Sınavı yani YDS, yabancı dil yeterliliğini ölçmek amacıyla ÖSYM tarafından yapılan bir sınavdır. Herkesin girebileceği bu sınav daha çok devlet kurumlarında çalışmak isteyenler yani KPSS’ye girecekler için gerekmektedir. Ancak bunun yanında doçentler, doktora ve sanatta yeterlilik adayları, yüksek lisans programlarına girecek ya da lisans programı mezunları, lisans programlarının son sınıfında olan adaylar da YDS’ye girebilir.

YDS güz ve bahar olmak üzere iki dönem de yapılan bir sınavdır. Güzün yani Eylül’de yapılan sınavın yanında bir de Mart ayında yapılan Bahar dönemi sınavı bulunmaktadır. YDS başvurusunu yapmak isteyen adaylar öncelikle YDS için gereken ücreti yatırmak zorundalar. Aksi takdirde başvuru yapmaları mümkün değildir. Sınav ücretini ATM’lerden, bankalardan ve internet şubelerinden yatırabilirsiniz.

YDS Başvurusu Nasıl Yapılır?

YDS başvurusu için ÖSYM’nin aday işlemleri sistemini kullanabilirsiniz. Aday işlemleri sistemine giriş yapabilmeniz için daha önceden edinmiş olduğunuz aday şifrenizin olması gerekmektedir. Aday şifresini aldıktan sonra size vereceğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada direkt olarak başvuru yapacağınız sayfaya yönlendirileceksiniz. Açılan ekranda T.C. kimlik numaranızı girmeniz gerekiyor. Ardından aldığınız ya da var olan sistem şifrenizi giriniz. Giriş yap butonuna tıkladıktan sonra girişinizi gerçekleştirebilir ve YDS başvuru sekmesinden Yabancı Dil Sınavı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

66

YDS Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nurcan Gürel dedi ki:

    Aday şifresi nereden alınıyor.Buna acıklık getirebilir misiniz?