Sorgulamalar artık tek çatı altında!

YDS SONUÇLARI SORGULAMA

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı yani YDS, Yükseköğretim Kurulu’nun karar vermesiyle Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen bir sınavdır.  YDS, ÖSYM’nin düzenlediği KPSS, TUS, DUS gibi sınavların ve yerleştirme işlemleri ile ÜDS/KPDS sonuçları dahilinde diğer kurum ve kuruluşların yabancı dil için yeterlilik sınaması için gereken sınavdır. YDS kişilerin tercihine göre birçok dil için gerçekleştirilmektedir.

YDS sonuçları sorgulama işlemi ile girilen bu sınavların sorgulaması gerçekleştirilir. YDS hakkında pek çok gelişmelere adım atılmaya başlanılmıştır. Bu gelişmelerden biri de artık sınavların elektronik ortamda sınav için çalışmalara başlanmıştır. Sınavların daha ayrıntılı seçim yapabilmesi için düşünülen bu gelişmenin hedefleri hakkında konuşan Demir, ”Bunu geçiş dönemi olarak düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda ÖSYM’ye ait bir ‘sesli soru-sesli cevap’, ‘görüntülü soru- sesli cevap’ şeklinde elektronik ortamda yapılacak sınav için çalışmalara başladık. Oraya taşımak istediğimiz için bu birleştirmeyi, güç toplamayı organize ettik” şeklinde açıklama yapmıştır. YDS’nin geçerliliğinin bir süresi olmadığını bildiren ve sürekliliğinin sağlanacağını belirten Demir, ”Ancak kurumlar kendi istekleri doğrultusunda süre tanımlayabilir. Yabancı dil tazminatı için süre yine KPDS’de olduğu gibi 5 yıl” sözlerini eklemiştir. YDS’nin öneminin ve üzerinde düzenlemelerin artmasıyla artık giren birey sayısı da giderek artmaktadır. Sınava giren kişiler emeklerinin karşılığını aldığının kontrolü için YDS sonuçları sorgulama işlemi yapmaktadır. Yazımızın devamında sizlerle YDS sınav sonuçları sorgulama işleminiz hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

YDS Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yabancı dil bilgisinin değerlendirilebilmesi için yapılan YDS sonuçları sorgulama işlemi için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Sonrasında YDS sınav sonuçları sorgulama işlemi için açılan sayfada öncelikle T.C. kimlik numaranızı giriniz.

Ardından sınava kayıt yaptırırken almış olduğunuz aday şifremizi giriniz.

Son olarak bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra ise “Gönder” butonuna tıklıyoruz.

Bu adımları uyguladığınız taktirde YDS sonuçları sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

YDS Sonuçları Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.