Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Yeşil Kart Poliçe Sorgulama

Yeşil kart yapılandırması gelir kaynağının geçimi için yetmeyen kişilerin ya da hiçbir sosyal güvencesi kapsamında bulunmayan vatandaşların bu durumlar sebebiyle sağlık güvencelerinden yararlanamama durumunu ortadan kaldırmak amacıyla uygulamaya konulmuştur. Yeşil kart poliçe sorgulama işlemi geçmişte olduğu gibi sadece kurumlardan değil artık internet üzerinden de gerçekleştirmenize olanak sağlanmıştır. Yeşil kart yararlanan vatandaşlarımız yeşil kart poliçesi sorgulama işlemini artık internet üzerinden E-Devlet sistemi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirler. Bu sorgulama işlemi için yapmanız gerekenleri adımlar halinde detaylı olarak yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız. Konu hakkında bilgilenmek için yazımızın devamını mutlaka okuyunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Yeşil Kart Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi ile artık bünyesinde barındırdığı pek çok komu işlemini gerçekleştirebilmeniz için hizmetinize sunulmuştur. E-Devlet sistemi üzerinde yer alan uygulamalardan biri olan yeşil kart poliçesi sorgulama işlemi içinde diğer işlemlerde olduğu gibi E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyor ise size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte başvuru yaptığınız takdirde bu başvuru sonucu 2 TL ücret karşılığında size özel bir zarf içerisinde şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sistemi üzerinden yeşil kart poliçe sorgulaması işlemi için yazımızın sonunda sizler için paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

yeşilkart poliçe

Sonrasında T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

işgöremezlik ödeme2

Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

işgöremezlik ödeme3

Bu adımları gerçekleştirdiğiniz takdirde E-Devlet sistemi üzerinden yeşil kart poliçe sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Yeşil Kart Poliçe Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.