Sorgulamalar artık tek çatı altında!

YETKİ BELGESİ SORGULAMA

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet kullanımı da bir hayli arttı. Bu sebeple artık birçok işlemimizi internet üzerinden yapabiliyoruz. Birçok kurum ve kuruluşta artık bu alanda hizmet veriyor. Bu gibi devlet kurumlarını tek bir sitede barındıran sistem ise E-Devlet sistemidir. E-Devlet sayesinde birçok kurum ile ilgili sorgulamalarımızı bu sistem üzerinden yapabiliyoruz. E-Devlet sistemi bünyesinde 22 kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bu kurumlardan bazılarıdır. Ulaştırma, denizcilik ve haberleşme Bakanlığı üzerinden yetki belgesi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Yazının devamında bu işlemi nasıl yapacağınızı kısaca göstereceğiz.

Yetki Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yetki belgesi sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Fakat E-Devlet üzerinden yapılan işlemlerde E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacak. E-Devlet şifresini ise PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra bu sorgulama işlemini yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden kimlik doğrulama işlemi yapmanız istenecek. Bunun için kimliği şimdi doğrula adlı butona tıklayınız.

fff

Bu butona tıkladıktan sonra sizden TC kimlik numaranız ve size özel E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Aksi halde kimliğiniz doğrulanamadığı için sorgulama işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra son olarak sisteme giriş yap butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

v

Yetki Belgesi Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.