Sorgulamalar artık tek çatı altında!

YETKİ BELGESİ YETERLİLİK SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere yetki belgesi yeterlilik sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. İnternete erişim günümüzde artık çok kolay bir hal almıştır bu yüzden insanların internetten yeterli derecede faydalanması göz önünde bulundurulmaktadır. Bu sebepten dolayı internet üzerinde yapılan işlemler günden güne arttırılmaktadır. İnsanlar için yeni uygulamalar hayata geçirilmektedir. Sorgulama işlemlerinin internetten yapılması da hayata geçirilen bu uygulamalardan birisidir. Yetki belgesi yeterlilik sorgulama işlemi E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Birçok sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi de aldıktan sonra yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Yetki Belgesi Yeterlilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Yetki belgesi yeterlilşk sorgulama işlemini devlete ait olan resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Ardından karşımıza çıkan sayfada bizden istenilen bilgileri eksiksiz ve tam bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Adsız

Gerekli yerler doldurulduktan sonra yapılması gereken ‘sisteme giriş yap’ butonuna tıklanmalıdır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler sırası ile yapıldığında, tüm bu gerçekleştirilen adımlardan sonra yetki belgesi yeterlilik sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra yetki belgesi yeterlilik hakkında tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Yetki Belgesi Yeterlilik Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.