Sorgulamalar artık tek çatı altında!

YÖK TEZ TARAMA

Lisans ve yüksek lisans bitirme aşamasında öğrencilerin tez çalışmaları en zor kısımdır. Bu tez çalışmaları sadece tez puanın yüksek olması için değil yüksek öğrenimi bitirdikten sonra iş bulmalarını etkileyecek bir unsurdur. Tez hazırlama çalışmalarında öğrencilerin özen göstermeleri ve iyi bir çalışma yapmaları için Yüksek Öğrenim Kurumu’nun resmi web sayfasından yararlanabilirler. Bu sayfa sayesinde çalışma yapmak için seçtikleri konu hakkında yazılmış diğer tez çalışmalarını inceleyebilir ve konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. YÖK tez taraması yapmak için yazının sonunda paylaşacağımız linkten Yüksek Öğrenim Kurulunun resmi Web sayfasını ziyaret edebilir ve bu site sayesinde YÖK’ten tez taraması yapabilirsiniz.

YÖK Tez Taraması Nasıl Yapılır?

YÖK’ten tez taraması yapmak için ilk olarak Yükseköğretim Kurulu’nun resmi web sayfasını ziyaret etmek gerekir. Siteye girdiğimizde aşağıda kırmızı renk ile belirttiğimiz tez merkezi yazısına tıklayınız.aa

Yüksek Öğrenim kurulunun resmi web sayfasından tez merkezi yazısını tıkladıktan sonra açılan pencerede aşağıda kırmızı renk ile belirtilen ilgili alanı doldurunuz. hhTez merkezi sayfasından aranacak alan, izin durumu ve tez türü bilgilerini seçtikten sonra istediğiniz konu hakkında daha önce yazılmış tez çalışmalarına erişebilirsiniz. Böylelikle YÖK tez tarama işlemini bitirmiş olursunuz. Yüksek Öğrenim Kurumunun resmi web sayfasında yaptınız bu tez taramasından sonra geriye kalan ise tezinizi düzgün bir şekilde derlemek kalır.

YÖK Tez Taraması İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.