Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Yökdil Sonuçları

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı olarak da bilinen Yökdil her yıl belirli dönemlerde Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nin işbirliği ile düzenlenmektedir. Bu yıl 5 mart 2017 tarihinde gerçekleşmiş olan sınavın sonuçları da 24 Mart 2017 tarihinde açıklanmıştır. Sınava itiraz etmek isteyen adayların 6 ve 10 Mart 2017 tarihlerini seçmesi gerekirken, sınav sonucu itirazı yapacak olan kişilerin 27 Mart ve 31 Mart 2017 tarihinde gerekli işlemleri yapması gerekmektedir. YÖKdil sonuçlarını öğrenmek isteyen kişilerin tek yapması gereken şey aşağıda yer alan sorgulama işlemlerini yerine getirmektir.

Yökdil Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Yökdil sonuçlarını öğrenmek isteyen kişilerin ilk olarak yapması gereken şey yazımızın sonunda yer alan linke tıklamak olacaktır. Bu linke tıklayan kişilerin karşısına Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri sayfası gelecektir. Bu sayfada Yökdil sınav dönemi içerisinde sınava dair yapılan duyurular da bulunmaktadır. Yökdil sonuçlarını öğrenmek isteyen adayların karşısına aday işlemleri giriş sayfası gelecektir. Bu sayfa şu şekildedir;

Bu noktada tek yapmanız gereken şey “E-posta adresiniz” yazan yere e-posta adresinizi yazmak ve “Şifreniz” yazan yere de şifrenizi girmek olacaktır. Ardından “Giriş Yap” seçeneğine tıklayabilir ve Yökdil sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

Şifresini ya da e-posta adresini unutan kişilerin ise tek yapması gereken şey giriş ekranının sağ alt bölümünde yer alan ilgili seçeneklere tıklamak olacaktır.

Yökdil Sonuçları Sayfasına Ulaşmak İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.