Sorgulamalar artık tek çatı altında!

YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA

Yazımızın giriş kısmında ilk olarak sizlere yükselen burcun ne olduğu hakkında kısaca bilgi verelim ve daha sonra yükselen burç hesaplama nasıl yapılır detaylıca ele alalım. Yükselen burç, dünyaya gözlerinizi açtığınız anda doğum yerinizin tam doğu kısmında yükselen takım yıldızına verilen addır. Astronomi dünyası ile yaşadığımız dünya arasında ki olan ilişkiler, dünyanın dakikalar içerisinde gerçekleşen hareketleri nedeniyle de yükselen burçlar sürekli olarak değişikliğe neden olmaktır. Bu hareketler göz önüne alındığı zamanda doğum anında dünyanın hem kendi ekseni etrafında hem de güneşin etrafında dönmesi sebebi ile yükselen burçlarda değişime uğramaktadır. Tüm bu astronomik hareketler sonucunda da yükselen burçların dereceleri de değişmektedir. Sonuç olarak da yükselen burç hesaplama yapılırken doğum tarihinin yanı sıra doğum saatinizin de önem gösterdiğine dikkat ediniz.

Yükselen Burç Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yükselen burç hesaplama yapmak için tam bir doğum saatinizi kullanmanız gerekmektedir. Bildiğiniz gibi dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşü yirmi dört saatte tamamlanmaktadır. Bu dönüş dolayısı ile de koçtan balığa tüm burçların ufuk çizgisinde yükselmesi de sadece bir günü almaktadır. Her bir burç ufuk çizgisinden yaklaşık olarak iki saatte geçmektedir.

[yukselenBurcHesaplamaAraci]

Yükselen burcunuz özellikle 25 yaşınızdan sonra sizinle ve karakterinizle ilgili çok ciddi uyumluluklar gösterebilmektedir. Yükselen burcun farkı nedir diye soracak olursanız, içinizdeki benliğiniz ve hareketleriniz tutarsızlık gösteriyor olabilir. Yükselen burcumuzda horokopumuzda ruhumuz ile en bağlantılı olan noktadır. Asıl olan imajımız başkalarının bizi nasıl gördüğü gibi hususlar yükselen burcumuz ile kolayca anlaşılmaktadır. Tüm bu bilgilere erişmek için yükselen burç hesaplama yaparken doğum tarihiniz ve saatiniz büyük önem taşımaktadır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.