Sorgulamalar artık tek çatı altında!

YURTİÇİ KARGO TAKİP SORGULAMA

Günümüzün modern ve gelişmiş sektörlerinin arasında yer alan kargo şirketleri resmi internet siteleri sayesinde kullanıcılarına kolay işlem sunuyorlar. Kargoculuk sayesinde bir yerden bir yere göndermek istediğimiz ürünü 2-3 gün gibi kısa bir zaman içerisinde düşük maliyet ile göndermek mümkün. Yurtiçi kargo bu modern kargoculuk sisteminin önde gelen kuruluşlarından biri. Yurtiçi kargo günümüze kadar kendini yenileyerek ve geliştirerek gelmeyi başarmış modern bir kuruluştur. Kullanıcılarına sunduğu internet şubesi sayesinde de kullanımını daha da kolaylaştırdı. İnternet şubesi sayesinde göndermiş olduğunuz kargonuzu takip etmeniz kolay bir hal almış durumdadır. Yurtiçi kargo takip sorgulama işlemini size aşağıdaki yazımızda anlatacağız.

Yurtiçi Kargo Takip Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Yurtiçi kargo aktif hale getirdiği internet şubesi sayesinde kullanıcılarına kargosunu takip etme şansını tanımaktadır. Yurtiçi kargo göndermiş olduğunuz kargonun takibini yapma işleminiz için iki seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler yurtiçi gönderim ve yurtdışı gönderim şeklindedir.

  1. Yurtiçi gönderi takip sorgulama işlemi için 4 ayrı seçenek size sunulmaktadır.
  • Gönderi kodu ile sorgulama
  • Fatura no ile sorgulama
  • Ambar tesellüm no ile sorgulama
  • Çağrı no ile sorgulama

Bu dört seçenekten birini seçerek yurtiçi gönderi takip sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  1. Yurtdışı gönderi takip sorgulama işlemi için 2 ayrı seçenek önünüze sunulmaktadır.
  • Konşimento no (AWB) ile sorgulama
  • Gönderi no ile sorgulama

Yukarıda saydığımız üzere yurtiçi ve yurtdışı kargo sorgulama işlemlerinizi Yurtiçi kargo takip sorgulama sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

yurtiçi

Yukarıda gördüğünüz gibi yurtiçi veya yurtdışı gönderinizin türünü seçerek yukarıda sıraladığımız maddelerden hangi sistem üzerinden Yurtiçi kargo takip sorgulama işlemini yapmak isterseniz seçerek gerekli bilgiyi kutucuğa yazıyorsunuz. Aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak Yurtiçi kargo takip sorgulama işlemini Yurtiçi kargo resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Takip Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yurtiçi Kargo Hakkında

Yurtiçi Kargo 1982 yılından bu güne ülkemizi hızlı ve güvenli bir kargo hizmeti ile tanıştırdı. Yurtiçi Kargo, dünyanın her yerine gönderi yapabilen ilk kargo şirketidir. Yurtiçi Kargo, 1997 yılından bu yana Uluslararası Taşıma Birlikleri Federasyonu’nun (FIATA) üyesi olmuştur. Günümüzde Yurtiçi Kargo, oldukça geniş sınırlara ulaşabilmektedir. Şubelerinin sayısını arttırarak taşımacılık hizmetini oldukça genişletmiştir. Yurtiçi Kargo günümüzde, 17 Bölge Müdürlüğü, 32 Aktarma Merkezi, 800’den fazla şubesi,13.500’den fazla çalışanı ve 3910 araç filosuna sahiptir. Yurtiçi Kargo, Türkiye’nin 81 ilinde hizmet verdiği gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de öncü kargo şirketi olmayı başarmıştır.

Yurtiçi kurulduğu günden beri çalışmalarını arttırmaya devam etmektedir. Sadece ülke içinde taşımacılık değil uluslararası taşımacılık alanında önemli adımlar atmaktadır. 2003 yılından bu yana Avrupa’nın en büyük kargo şirketlerinden biri olan Geopost ile birlikte Yurtiçi Kargo, müşterilerinin gönderilerini uluslararası 230 noktaya taşımaktadır. Yani dünyanın her yerine kargonuzu gönderebilen bir kargo şirketinden bahsediyoruz.

Yurtiçi Kargo, müşterilerine sunduğu imkanların kalitesi doğrultusunda 1999 yılında TS EN ISO 9002 Kalite Sistem Belgesi’ni almaya hak kazanmıştır. Ayrıca 2003 yılında  TS EN ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi’ni de alarak bu belgeyi alan ilk kargo şirketi olmuştur. 2010 yılında ise TSE ve IQNet’ten TS EN ISO 9001:2008 Belgesini almıştır.

Yurtiçi Kargo, günümüzde halen çalışmalarına, yeniliklerine devam ederek müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Yurtiçi Kargo ile kargonuzu hızlı,güvenli ve kaliteli bir şekilde dünyanın her yerine gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Teslimat Süresi

Yurtiçi Kargo ile ilgili merak ettiğiniz bir konuyu internet üzerinden öğrenmeniz mümkündür. Yurtiçi Kargo internet sayfası üzerinden Yurtiçi Kargo ile iligili bilgi alabilirsiniz. Örneğin Yurtiçi Kargo ile ürününüzü bir yerden başka bir yere göndermek istiyorsunuz. Fakat ne kadar süreceğini tahmin edemiyorsunuz. Yurtiçi Kargo internet sitesi üzerinden kargonuzun ne kadar sürede istediğiniz yere gideceğini öğrenebilirsiniz. Yurtiçi Kargo teslimat süresi öğrenmek için öncelikle Yurtiçi Kargo internet sitesini giriş yapmalısınız. Yurtiçi Kargo internet sitesinin anasayfası üzerinde göreceğiniz Bilgi Servisleri seçeneğine tıklamalısınız. Sol kısımda açılan menüden Gönderi Teslimat Sürelerimiz başlıklı tabloya bakarak tahmini olarak gönderinizin ne kadar sürede istediğiniz yere ulaşacağını öğrenebilirsiniz. Gönderi Teslimat Süreleri ile ilgili tablo ürününüzü nasıl teslim edeceğiniz ve ürünün nereden alınacağı, ürünün gideceği adresin uzaklığı, teslimat hizmet günleri ile ilgili bilgi, minimum ve maksimum olarak hedeflenen teslim süresi bulunmaktadır. Bu tabloyu inceleyerek Yurtiçi Kargo ile göndermek istediğiniz ürün için teslimat süresini görebilirsiniz.

Tablo yardımı ile ürünün teslimat süresini yaklaşık olarak görebilirsiniz. Aynı zamanda yine Yurtiçi Kargo internet sitesi üzerinden küçük bir hesaplama işlemi sayesinde de teslimat süresini görebilirsiniz. Yurtiçi Kargo teslimat süresi hesaplama işlemi için öncelikle anasayfa üzerinden Bilgi Servisleri yazısının üzerine gelip altta çıkan başlıklardan Teslimat Süreleri seçeneğine tıklamalısınız. Karşınıza açılan yeni sayfada kargonuz ile ilgili bilgiler istenmektedir. Sizden öncelikle kargonuzun nereden nereye gideceği bilgisi istenecektir. Kargonuzun nereden nereye gideceğini il ve ilçe seçenekleri ile birlikte girmelisiniz. Kargonuzun gönderim tipini seçmelisiniz. Kargonuzun gönderim tipi için şubeden gönderim ve adresten gönderim olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır. İlgili seçeneği işaretledikten sonra kargonuzun teslim tipini seçmelisiniz. Kargonuzun şubeden mi alınacağını yoksa alıcının adresine mi teslim edeceğini belirtmelisiniz. Bu gönderiler için önemli bir şart bulunmaktadır. Bahsettiğimiz taahhütler 0-30 kg ağırlığındaki gönderiler için geçerli olacaktır. Kargonuz ile ilgili gerekli tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra güvenlik kodunu da giriniz. Sonrasında Sorgula butonuna tıklayınız. Yurtiçi Kargo teslimat süresi hesaplama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Yurtiçi Kargo Fiyat Hesaplama

Yurtiçi Kargo ile göndermek istediğiniz ürününüz ile ilgili işlemler için internet üzerinden bilgi almanız mümkündür. Yurtiçi kargo ile gönderdiğiniz ürün için Yurtiçi Kargo Takip Sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Yurtiçi Kargo internet sayfası üzerinden Yurtiçi Kargo ile göndermek istediğiniz kargonuz için fiyat alabilirsiniz. Yurtiçi Kargo fiyat hesaplama işlemi yapabilmek için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Yurtiçi Kargo fiyat hesaplama işleminiz için öncelikle Yurtiçi Kargo internet sitesine giriş yapmalısınız. Yurtiçi Kargo internet sitesinin anasayfasında göreceğiniz Bilgi Sevisleri Seçeneğinin alt başlıklarından biri olan Fiyat Hesaplama seçeneğinin üzerine tıklamalısınız. Fiyat Hesaplama adlı bir ekran ile karşılaşacaksınız. Fiyat Hesaplama işlemi için kargonuzun teslimi ile ilgili bilgileri girmeniz gerekecektir. Kargonuzun nereden nereye gideceğini belirtmelisiniz. Kargonuzun teslimi için il ve ilçe bilgilerini girmelisiniz. İl ve ilçe bilgilerini girdikten sonra Devam Et butonuna tıklayarak Gönderi Türü başlıklı kısmı doldurmalısınız. Bu kısımda gönderinizin özellikleri ile ilgili bilgileri girmelisiniz. Gönderiniz dosya ise kaç adet olduğunu, paket ya da koli ise esas ağırlığını girmelisiniz. Gerekli bilgileri girdikten sonra Kullanılabilir Hizmet ve Fiyatları Göster seçeneğine tıklamalısınız.

Yurt içi kargo fiyatları ve yurt dışı kargo fiyatları ile ilgili fiyat hesaplama işlemini yaptığınız sayfanın alt kısmında bulunan bağlantı adresine tıklayarak Yurt İçi Gönderi Tarifesi adlı tablo yardımı ile fiyatları inceleyebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Çalışma (Mesai) Saatleri

Yurtiçi Kargo hafta içi her gün sabah saat 09.00 ile akşam 18.00 arasında hizmet vermektedir. Cumartesi günleri ise sabah saat 09.00 ile hizmet vermeye başlar ve 17.00’da biter. Pazar günleri ise diğer kargo şirketleri gibi Yurtiçi Kargo da hizmet vermemektedir. Yurtiçi Kargo için belirlenen saatler için bazı bölgelere göre farklılıklar olabilir.

Yurtiçi Kargo Şubeleri

Yurtiçi Kargo şubelerini bilmiyorsanız ve iletişim bilgilerine ulaşmak istiyorsanız internet üzerinden bilgi alabilirsiniz. Yurtiçi Kargo internet sitesi üzerinden birçok işlem yapılabilir.Örneğin Yurtiçi Kargo Takip Sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Yurtiçi Kargo internet sitesi üzerinden Yurtiçi Kargo şubelerinin adreslerine ve iletişim bilgilerine ulaşmanız mümkündür. Bu bilgilere ulaşabilmek için öncelikle Yurtiçi Kargo internet sitesine giriş yapmalısınız. Yurtiçi Kargo internet sitesi anasayfası üzerinden Bilgi Servisleri adlı kısma tıklamalısınız. Bilgi Servisleri seçeneğinin altında bulunan kısımlardan En Yakın Şube seçeneğine tıkladığınızda en yakın Yurtiçi Kargo şubesini görebilmeniz için sizden şehir ve ilçe bilgisi istenecektir. Yurtiçi Kargo şubesinin hangi ilde ve ilçede olmasını istediğinizi seçerek Şube Sorgula butonuna tıklayınız. Girmiş olduğunuz il ve ilçe bilgisine göre kayıtlı şubelerin adı, telefon numarası, adresi ve detay seçeneği bulunmaktadır. Yurtiçi Kargo şubeleri ile ilgili bilgileri buradan alabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Şikayet

Yurtiçi Kargo ile yaşamış olduğunuz sıkıntılarınızı, önerilerinizi, şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. Yurtiçi Kargo şikayet bildirmek için Yurtiçi Kargo internet sitesine giriş yapmalısınız. Yurtiçi Kargo internet sitesinden birçok işlem yapılabiliyor. Örneğin kargonuzun takibini de yapabiliyorsunuz. Yurtiçi Kargo takip sorgulama işlemi de Yurtiçi Kargo internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Yurtiçi Kargo şikayet bildirmek için Yurtiçi Kargo internet sitesi üzerinden form doldurmanız gerekmektedir. Eğer forma 12 haneli kargo takip numarası veya fatura numarası bilgilerini girerseniz işlemleriniz daha kısa bir sürede gerçekleşecektir. Yurtiçi Kargo şikayet bildirmek için gerekli formu doldurduğunuzda size geri dönüş yapılacak ve sorununuz çözüme ulaşacaktır.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri

Yurtiçi Kargo, müşterilerinin isteklerine ve şikayetlerine oldukça önem vermektedir. Müşterilerle iletişimi kolaylaştırmak adına internet sitesini oldukça basitleştirerek müşterilerinin anlamasını kolaylaştırmıştır. Aynı zamanda Yurtiçi Kargo, müşterileri ile irtibata geçebileceği bir Çağrı Merkezi numarası vermektedir. Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi numarası olan 444 99 99’u arayarak Müşteri Hizmetleri ile görüşürseniz sorununuzu dile getirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.