Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ZABITA CEZASI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere zabıta cezası sorgulama işleminizi nasıl yapmanız gerektiği ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Zabıta görevlisi, görev yapmakta olduğu bölgedeki aşayişi ve güvenliği sağlamaktır. Bu durumda zabıta görevlileri esnafın denetlenme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda park, bahçe gibi halka açık alanlardaki insanların güvenliğini sağlamak amacıyla gerek uyarı cezaları verirken, gerekse bu cezalar idari para cezası da olabilmektedir. Bu çerçeve içerisinde zabıta görevlileri düzeni korumayı amaçlamaktadır.

Peki zabıta görevlileri tarafından kesilen idari para cezanız var ise ne yapmanız gerekmektedir? Zabıta cezası sorgulama işleminizi internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektesiniz. Yazımızın devamında verecek olduğumuz bilgileri takip ederek ceza sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Zabıta Cezası Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Zabıta cezası sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bu bağlantı ile birlikte cezanızı, son ödeme tarihi gibi bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Tıklama işleminizden sonra açılan  Emniyet Genel Müdürlüğü ekranı üzerinden ilk olarak ‘Toplum Destekli Polislik Mahalle Polisi Hizmeti’ seçeneğine tıklayınız.

Adsız

Ardından değişen ekran ile birlikte ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayınız.

Adsız

Sonrasında TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. E-Devlet şifresine sahip değilseniz, herhangi bir PTT şubesine giderek kimlik bilgilerinizle başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu işlem için 2 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. Yapmış olduğunuz bu işlemlerden sonra E-Devlet şifrenize sahip olabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Adsız

Bilgi girişlerinizi doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna basınız.

Adsız

Tüm bu gerçekleştirmiş olduğunuz adımlardan sonra zabıta cezasını sorgulama işleminizi yapabilir ve konuyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zabıta Cezası Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.