Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik

Emeklilik, her zorluğun son bulacağı ve huzur bulacağımızı sandığımız dönemdir. Ancak hayat bazen bize ters köşe yapar. Hayat boyu çalışırız. Sonradan sıkıntı çekmemek, para sıkıntısı çekmemek, sevdiklerimize yetebilmek ve onlara her imkanı sağlamak isteriz. Ama ne kadar çalışırsak çalışalım hayat hepimize o sıkıntılı yüzünü bizim zor ve bir şeyler yapabilmek için gücümüzün tükendiği zamanı bekler. Tabii yaptığımız birikimler ve yatırımlar bir yere kadardır. Hazıra dağ dayanmaz lafı bunu bize çok net anlatır. Devlet güvencesi ile emeklilikte alacağımız maaş bize çok yardımcı olur. Ancak bu para bize ancak yeter. Bu emeklilik maaşımız günlük ihtiyaçlarımıza, kiramıza, faturalarımıza ve zorunlu alışverişlerimize ancak yeter. Biz de nefes almak isteriz.

Huzur bulmak ve yıllardır çalışmaktan yapamadığımız ve yaparken mutlu olduğumuz  aktiviteler yapmak isteriz. Bu yüzden de emeklilik konusu önemlidir. Biz de bu yazımızda Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik hakkında bilgiler paylaşacağız.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik ile hayat daha da kolaylaşacak. Sürekli emeklilik maaşınızı veya birikimlerinizi yetirebilmek için kendinizi sıkmanıza gerek kalmadı. Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik ile huzurlu bir nefes alabilirsiniz. Rahatsınız artık. Sizin yarını düşünüp yaptığınız birikimler %25 devlet katkısı ile değerlenir. Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik herkesi düşünüp birbirinden muhteşem planlarla karşınızda.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Planları

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik kapsamında, Güldüren Yarınlar Emeklilik Planı ile sizi mutlu ve huzurlu bir gelecek karşılayacak. Bu planda ödeyebileceğiniz katkı payı tutarı en az 95 TL’dir. Bütçenize göre ödeyebileceğiniz en yüksek tutar ile katkı paylarınızı düzenli bir şekilde ödemelisiniz. Giriş aidatınız peşin veya çıkışa ertelemeli olarak alınır. Aktarımla kurulan sözleşmelerde giriş aidatı ödemek zorunda kalmayacaksınız. Peşin ödenen durumlarda giriş aidatı sözleşmenin yürürlük yılının ilk altı ayında aylık brüt askeri ücretin %8,5’idir. Çıkışa ertelenerek ödenen giriş aidatı, sistemde 5 yılını doldurmamış sözleşmeler için; 5 yıllık süreçte yapılabilecek toplam kesinti üst limitinden, katılımcıdan ayrılma tarihine kadar yapılan giriş aidatı ve yönetim gider kesintisi düşülerek hesaplanır. Kesinti üst limiti hesaplanırken; her yıl için aylık brüt asgari ücretin %8,5’ine karşılık gelen tutar dikkate alınır. Ertelenmiş giriş aidatı tutarı katılımcının birikimlerinden indirilerek alınır. Eğer ki emeklilik sözleşmesinin yürürlük tarihinden itibaren 10. yılını dolduran katılımcılar ölüm, maluliyet sebebiyle veya emeklilik hakkını kullanarak ayrılanlardan ertelenmiş giriş aidatı alınmaz. Plan değişikliğinde ise ilk plana ait giriş aidatı hükümleri dikkate alınır.

Devlet katkısı; emeklilik hesabınıza yatırdığınız payınızın %25’ine denk gelen tutar, devlet tarafından adınıza açılan alt hesaba yatırılmasıdır. Ödemelerinizi kredi kartınızdan veya otomatik ödeme talimatı ile banka hesabınızdan yapabilirsiniz.

Pırlanta Bireysel Emeklilik Planı

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik kapsamında, Pırlanta Bireysel Emeklilik Planı da var. Bu planda ise ödeyebileceğiniz katkı payı tutarı en az 65 TL’dir. Eğer isterseniz bütçenize göre belirleyeceğiniz en yüksek tutar ile ödemeye başlayabilirsiniz. Bu planda peşin giriş aidatı alınmaz. Çıkış ertelemeli olarak alınır. Çıkışa ertelenmiş giriş aidatı ise Güldüren Yarınlar Emeklilik Planının çıkışa ertelenmiş giriş aidatı ile aynı şekilde değerlendirilir. Devlet katkısı da bu planda da aynıdır ve ödemelerinizi aynı şekillerde yapabilirsiniz. Yani birikimleriniz pırlanta değerinde artsın istiyorsanız bu plana bakabilirsiniz.

Şemsiye Bireysel Emeklilik Planı

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik kapsamındaki diğer plan ise Şemsiye Bireysel Emeklilik Planı’dır. Şemsiye Bireysel Emeklilik Planı, toplu birikiminiz varsa ve yatırımlarınızın büyüdükçe daha çok avantaj getirmesini istiyorsanız, yolunuzdaki taşları kaldırır. Bu planda ödeyeceğiniz katkı payı da 95 TL’dir ve bütçenize göre ödemelerinizi siz ayarlayabilirsiniz. Giriş aidatı meselesine ise kafanızı hiç yormayın. Çünkü bu planda giriş aidatı alınmamaktadır. Devlet katkısı ve ödeme şekilleri aynıdır.

Bereket Bireysel Emeklilik Planı

Ziraat Bankası emeklilik hayatına, faizi sokmak istemeyenler için de yeni planlar geliştirmiştir. Birikiminiz büyüsün ancak içinde faiz olmasın istiyorsanız, bu plan tam size göre. Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik kapsamındaki Bereket Bireysel Emeklilik Planı, ödemeniz gereken katkı payı tutarı en az 95 TL’dir veya siz bütçenize göre ayarlayabilirsiniz. Giriş aidatı Güldüren Yarınlar Emeklilik Planı ile aynıdır. Diğer planlardaki gibi devlet katkısından faydalanmak sizin elinizdedir.

Emeklilik Gelir Planı

Ziraat Bankası emeklilik, Emeklilik Gelir Planı kapsamında size emeklilikte keyif sürme imkanı sunuyor. Birikimlerinizin tamamını veya bir kısmını bu planla değerlendirip belirleyeceğiniz süre ve tutarda maaş olarak geri ödeme alabilirsiniz. Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sisteminde 10 yıl kalıp, 56 yaşınızı tamamlayıp emekliliğe hak kazandıysanız birikimlerinizi bu plana aktararak düzenli gelir elde edebilirsiniz. Katılımcılara yapılacak asgari geri ödeme tutarı brüt 200 TL’dir. Emeklilik gelir sözleşmesi süresi içerisinde yılda azami 2 kez geri ödeme tutarı talebinize bağlı olarak arttırabilir veya plan asgari geri ödeme tutarından az olmamak kaydıyla azaltabilirsiniz. Geri ödeme tercihi, süre bazlı ve tutar bazlı olmak üzere iki çeşittir. Süre bazlı geri ödemede; ödemelerinizin devam etmesi birikim tutarınıza bağlı olup, birikim tutarınız sonlandığında ödemeler de sonlanacaktır. Asgari ödeme tutarının altında kalan ödeme oluştuğunda ilgili tutar son ödeme tutarınıza eklenecektir. Tutar bazlı geri ödemede ise, birikiminiz doğrultusunda belirlemiş olduğunuz tutara göre geri ödemeler yapılacaktır. Düzenli geri ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık periyotlarla alabilirsiniz. Geri ödeme periyodunuzu değiştirme ve plan değişikliği hakkınız vardır.

Planlarınız için fonlarınızı internet sayfasında bulabilirsiniz. Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik sizin için prestij kulübü imkanı da sunmaktadır. Yani emekliliğinizde rahat etmek ve huzur içinde olmak istiyorsanız Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik sayfasını ziyaret edin.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik sayfası için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.