Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI YAPTIRMAMA CEZASI SORGULAMA

Zorunlu trafik sigortası, kara yollarında bulunan ve kayıtlı olan araçlar kapsamında yapılması zorunlu bir sigortadır. Bu trafik sigortasının amacı herhangi bir durumda oluşabilecek olan kazada, üçüncü şahıslara verilen zararın karşılanmasına yöneliktir. Bu kapsamda her aracın zorunlu trafik sigortasına sahip olması gerekmektedir.

Zorunlu trafik sigortası yaptırmayan kişilerden ise belirlenen kurallar çerçevesinde idari, para cezası uygulaması yapılacaktır. Bu yazımızda sizlere zorunlu trafik sigortası yaptırmama cezası sorgulama işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Sizlerde aracınıza zorunlu trafik sigortası yaptırmadıysanız ve bu durumda ne kadar idari para cezası ödeyeceğinizi bilmiyorsanız, zorunlu trafik sigortası yaptırmama cezası sorgulama işleminiz sayesinde bu bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ceza sorgulamanızı ayrıca KTK’nın resmi internet sitesi üzerindeki bilgiler yardımıyla da yapabilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bilgiler ile birlikte zorunlu trafik sigortası yaptırmama cezası sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Zorunlu trafik sigortası sorgulama yaptırmama cezası sorgulama işleminiz için ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.

Açılan ekran üzerinden sorgulamanızı yapmanız için, Plaka ve TC Kimlik No ile Sorgulama, Plaka ve Vergi Kimlik No ile Sorgulama, Sigorta Bilgileri İle Sorgulama seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Plaka ve TC Kimlik No ile sorgulama yapmanız için ekranda görmüş olduğunuz bilgilerinizi ilgili kutucuklara giriniz.

Adsız

Plaka ve Vergi No ile sorgulama yapmak için ise ekranda görmüş olduğunuz kısımlara bilgilerinizi giriniz.

Adsız

Son olarak sigorta bilgilerinizle sorgulama işleminizi yapabilmeniz için ekrandaki ilgili yerleri doldurunuz.

Adsız

Bu bilgi girişlerinizden sonra, ekranın altında görmüş olduğunuz güvenlik kodunu doğru bir şekilde ilgili kutucuğa yazmanız gerekmektedir.

Adsız

Gerçekleştirmiş olduğunuz tüm bu adımlardan sonra zorunlu trafik sigortası yaptırmama cezası sorgulama işlemi ekranın sonundaki ‘Ara’ butonu yardımıyla sisteme giriş yapabilir ve idari para cezanızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.