Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ZYT POLİÇE SORGULAMA

Teknolojinin hayatımızdaki yeri ve önemi artmasıyla birlikte, yanında internet kullanımını getirmesi ile kişiler çoğu işlemi online olarak gerçekleştirmeyi tercih etmektedirler. Bu talepte yetkilileri işlemler konusunda düzenleme yapmaya sevk etmiştir. E-Devlet sistemine genel olarak çoğu kamu işlemlerinin taşınmış olması ile günlük hayatımızda birden fazla işlem artık daha hızlı ve kolay yapılması amaçlanmıştır. Hizmetinize sunulan işlemlerden biri de E-Devlet sistemi üzerinden yapılan ZYT poliçe sorgulama işlemidir. Bu işlemde internet üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden ZYT poliçesi sorgulama işlemi ile aracınıza ait taşımacılık ve koltuk poliçesi hakkında her türlü bilgiye erişmeniz mümkündür. Bu işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebildiğiniz gibi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sitesi üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkündür. ZYT poliçesi sorgulama işlemi, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden de hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Bu sistem sayesinde aracınıza ait taşımacılık ve koltuk poliçesi bilgilerine ulaşabilir ve sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz. Yazımızın devamında ZYT poliçesi sorgulama işlemi için hakkında her iki sistem üzerinden nasıl yapılabileceği konusunda bilgileri sizlerle paylaşacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden ZYT Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden ZYT poliçe sorgulama işlemini yapabilmek için tüm E-Devlet sistemi ile yapılan işlemlerde olduğu gibi ilk olarak bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa almak için en yakın PTT şubesine gidip kimliğiniz ile birlikte başvuru yapmanız durumunuzda bu başvuru sonucunda 2 TL gibi bir ücret ödeyerek E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. E-Devlet şifresini temin ettikten sonra yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. ZYT poliçesi sorgulama işlemi için açılan sayfada önce “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

zyt poliçe

Ardından T.C kimlik numaranızı ve almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz.

işgöremezlik ödeme2

Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

işgöremezlik ödeme3

Bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınız taktirde E-Devlet ZYT poliçe sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden ZYT Poliçe Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden ZYT Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl yapılır?

ZYT poliçe sorgulama işlemini Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden online olarak hiç bir şifreye ihtiyacınız olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle yazımızın sonunda vereceğimiz bağlantı adresine tıklayınız. Ardından ZYT poliçesi sorgulama işlemi için açılan sayfada üç farklı şekilde gerçekleştirebilmeniz için sekmeler olacaktır. Bunlardan ilki olan “Plaka ve T.C. Kimlik No ile Sorgulama” sekmesinde ilgili yerlere sizden aracınızın plakasını ve T.C. kimlik numaranızı girmeniz istenmektedir.

zyt1

İkinci sekme olan “Plaka ve Vergi Kimlik No ile Sorgulama” kısmında ise sizden aracınızın plakasını ve vergi kimlik numaranızı ilgili kutulara girmeniz istenmektedir.

zyt2

Son sekme olan “Sigorta Bilgileri ile Sorgulama” kısmında ise sizden sigorta şirketinizi seçmenizi ardından acente numaranızı, poliçe numaranızı ve yenileme numaranızı ilgili kutulara girmeniz istenmektedir.

zyt3

ZYT poliçe sorgulama işlemi için bu üç farklı sorgulama türünden birini seçip bilgilerinizi girdikten sonra güvenlik doğrulaması için resimde gördüğünüz karakterleri ilgili kutucuğa giriniz.

zyt4

Sonrasında “Ara” butonuna tıklayınız.

zyt5

Bu adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz taktirde  ZYT poliçesi sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden ZYT Poliçe Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.