Sorgulamalar artık tek çatı altında!

5 Gün Sonra Baba Olmaya Hazırlanan Adam 33 Yaşında Kaçak Madende Yaşamını Yitirdi

Maden ocaklarında yitirilen canlar, ihmal ve daha fazla para kazanma hırsları nedeniyle her dönemde etkisini sürdürüyor. Henüz 33 yaşında olan Uğur Bıyıklı, Zonguldak’ ta bulunan ve kaçak olduğu belirlenen bir maden ocağında oluşan göçük nedeniyle yaşamını yitirdi. Göçük altında kalarak hastaneye yaralı bir şekilde kaldırılan Uğur Bıyıklı, 4 gün süren hayat mücadelesi sonrasında yenilerek yaşamını yitirdi.

Ruhsatsız Maden Ocağında 21 Haziran Günü Göçük Oluştu

Yaşanılan bu elim olay, 21 Haziran tarihinde, ruhsatsız ve kaçak olarak işletilen maden ocağında meydana geldi. Maden ocağında çalışan Uğur Bıyıklı, aniden oluşan göçük altın kaldı. Arkadaşları tarafından hemen başlatılan kurtarma çalışmalarıyla, kısa süre sonra ulaşılan Bıyıklı, hemen hastaneye kaldırıldı. Atatürk Devlet Hastanesi’ ne götürülen Bıyıklı’ nın belinde kırık olduğu anlaşıldı. Yapılan ilk müdahale sonrasında tedavinin devamı için Ankara Etlik Şehir Hastanesi’ ne nakil edilen Bıyıklı, 4 gün süren çabalara rağmen kurtarılamayarak yaşamın yitirdi.

Uğur Bıyıklı 5 Gün Sonra Baba Olacaktı

Maden işçisi Uğur Bıyıklı’ dan gelen acı haber ardından, hamile ve 5 gün sonra doğum yapacak olan eşi ve yakınlarına ulaştırıldı. Sadece 5 gün sonra baba olacak olan Uğur Bıyıklı, çocuğunun doğduğunu göremeden göçük altında kalmış. Eşinin sezaryen yöntemiyle 30 Haziran tarihinde doğum yapacağı öğrenilen Uğur Bıyıklı, çocuğunu göremeden bu yaşamdan ayrıldı. Ruhsatsız şekilde işletilen maden ocağı ve alınmayan önlemlerle ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kahramanmaraş Depreminde, Önemleri Yeniden Fark Edilen Madenciler

Kahramanmaraş depremindeki fedakârlıklarıyla, binlerce kişinin kurtulmasını sağlayan madenciler, bu vesileyle yeniden far edilmiş ve takdir toplamıştı. Buna karşın sürekli olarak yaşanan maden ocağı kazaları nedeniyle, madenciler yaralanıyor veya yaşamını yitiriyor. Özellikle ruhsatsız şekilde işletilen bu tür kaçak madenler, alınmayan önlemler, yetersizlikler sürdürülüyor. Yaşanan ekonomik zorlukların üstesinden gelmeye çalışan tüm Türkiye gibi, madencilerde bu tür maden ocaklarında çalışarak ailelerini geçindirmeye çalışıyor. Beş gün sonra baba olacak olan Uğur Bıyıklı’ da, artacak masrafları karşılamak için yoğun bir şekilde çalışıyordu. Yine elim bir hikaye ortaya çıktı ve yine bir madencinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlandı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.