Sorgulamalar artık tek çatı altında!

CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ekrem İmamoğlu’na “Değişim” Üstünden Yüklendi!

CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik olarak “değişim” kavramının ne anlama geldiğini sorduğunu ve aldığı yanıtın “Ben bilmiyorum” olduğunu açıkladı. İlgezdi daha sonra İmamoğlu’na eleştirilerde bulundu. CHP içerisinde Ekrem İmamoğlu’nun öncülüğünde başlayan “değişim” tartışmaları devam ederken, bu tartışmalara Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de katıldı. İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’na “değişim” kavramının içeriğini sorduğunu ve aldığı cevabın “Ben bilmiyorum” olduğunu ifade etti. Ardından İlgezdi, İmamoğlu’na eleştiriler yönelterek görüşlerini dile getirdi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı 6.Olağan Kongresi’nde konuşan İlgezdi, CHP’deki değişim tartışmasına değinerek “Sayın Genel Başkan aday olduğunda, dedik ki en doğru adaydır seçimi yüzde 10 farkla alıyoruz. Seçim kayboldu, ben bir gün sonra genel merkeze gittim. Genel başkan tek başına oturuyordu hayat böyledir, kaybedenin yüzü soğuk olur. Ne hikmetse parti kendi içinde hiçbir siyasal değerlendirme yapmadan burada benim başkanlarım var, genel başkan yardımcılarım var, belediye başkanlarım var, ilçe başkanlarım var. Hiçbir siyasal değerlendirme yapmadan, ne ilçelerinde, ne örgütünde ne parti meclisinde hiçbir toplantı yapmadan daha, sanki ‘Kemal sen kalk ben geliyorum’ diyen bir kadro ayağa kalktı partide. ‘Değişim’, Sevgili arkadaşlar, bu arkadaşlar CHP’nin hiçbir geleneğini, kültürünü bilmiyorlar. Hiç Ecevit’in bu partide nasıl genel başkan olduğunu, bu değişimin nasıl olduğunu okumamışlar. Tabi ki hepimiz değişeceğiz bu koltuklar kimsenin babasın malı değil, Kemal Kılıçdaroğlu gidecek bir gün başkası gelecek, Battal İlgezdi gidecek bir gün buraya başkası gelecek. Bizim konuşacağımız yer burası, parti meclisleri, kendi örgütlerimiz” dedi.

Konuşmasının devamında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile aralarında geçtiğini belirttiği bir diyaloğu paylaşan İlgezdi, “Günlerdir televizyonları açıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel televizyonda bunları izliyoruz. Hiç kimsenin Cumhuriyet Halk Partisi’ni yerel seçimlere 8 ay kala bu handikabın içine sokmaya hakkı yok. Seçmen bize kırgınken, durup dururken ortaya bir değişim tablosu koymak en büyük yanlıştır. Ben bu değişim olayını Sayın Ekrem İmamoğlu’na Belediye Başkanları Toplantısı’nda sordum. Dedim ki, ‘Bana şu değişimi anlat.’, dedi ki, ‘Ben bilmiyorum’. Değişimin ne olduğunu bilmeden, sen hangi değişimden bahsediyorsun? Neyin değişimi? Cumhuriyet Halk Partisi kimsenin kariyer yapma yeri değildir. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’yi kuran, Cumhuriyeti kuran partidir. Yani ‘Sen git Kemal, ben geliyorum’ diyen parti değildir” ifadelerini kullandı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.