Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Abdüllatif Şener, Sinan Oğan’a Oy Verdiğini ‘Kafa Bulmak İçin’ Söylemiş!

Kısa süre önce CHP’den istifa eden Abdullatif Şener’in açıklamaları gündemde tartışılmaya devam ediyor. Tüm bu tartışmalar devam ederken Şener’den şaşırtan bir açıklama daha geldi. Herkesi şaşırtan o yeni açıklama sonrası sosyal medyada Şener’e yönelik eleştiriler daha da şiddetlendi. İşte o açıklama ve gelen tepkiler!

CHP’den İstifa Etmişti

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan mağlubiyet sonrasında CHP’de sular durulmuyor. Çok sayıda istifa haberinin geldiği CHP’den en dikkat çeken ayrılık ise Abdullatif Şener olmuştu. Abdullatif Şener, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği basın toplantısıyla CHP’den istifa ettiğini açıklamıştı. Bu açıklaması sırasında da hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hem de diğer muhalefete ilişkin dile getirdiği sözleri nedeniyle özellikle sosyal medyadan büyük tepki toplamıştı.

İlk Turda Oyunu Sinan Oğan’a Verdiğini Açıkladı

CHP’den istifa etmesinin ardından Abdullatif Şener, gerçekleştirdiği açıklamasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda oyunu Ata İttifakı adayı Sinan Oğan’dan yana kullandığını belirtmişti. İkinci turda ise oyunu geçersiz olarak kullandığını belirtmişti. Bu açıklamaları sosyal medyanın gündemine oturmuş ve büyük tepki toplamıştı.

Kafa Bulmak İçin Söyledim

Gelen tepkilerin ardından Abdullatif Şener cephesinden yeni bir açıklama daha geldi. Şener yaptığı açıklamasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda oyunu Sinan Oğan’dan yana kullandığını ifade ettiği sözlerini kafa bulmak için söylediğini belirtti. Şener açıklamasında basın mensuplarının kendisine yönelik çapraz ve komplike sorular yönelttiğini biraz rahatlayabilmek adına kendisini adeta sorguya alan basın mensuplarına biraz da kafayı bulmak amacıyla böyle bir ifadeyi dile getirdiğini belirtti.

Şener’in bu açıklamasının sonrasında sunucu Şener’e o zaman bu önceki açıklamanızın gerçeklik payı bulunmuyor yani şeklinde bir soru yöneltti. Şener ise medyanın boşuna uğraş verdiğini, bu konuyla uğraşan kişilerin tamamının boş uğraştığını, kamikaze saldırısında bulunduklarını ve kendilerini tahrip ettiklerini dile getirdi. Şener, bu kişilerin kendisi üzerinden savunma mücadelesi verdikleri kendi siyasi hareketlerine daha fazla zarar verdiğini belirtti. Abdullatif Şener’in bu açıklamasının ardından sosyal medyada yeni bir tartışma gündemi oluştu. Siyaset, iş ve magazin dünyasının önemli isimlerinden Abdullatif Şener’in açıklamalarına ilişkin sosyal medya paylaşımları geldi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.