Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Araç Vize Randevu

Araç vize randevu almak araç vize istasyonlarına başvuru yapılarak mümkündür. Buna ek olarak TüvTürk mobil istasyonları araç vize randevu için faaliyette bulunmaktadır. TüvTürk araç vize çalışma saatlerini almanın koşulları, şartları bulunmaktadır. Araç vize randevu alan kişilerin ne zaman, hangi koşullarda muayeneden yararlanacakları, bu sürenin nasıl ayarlandığı ve ilerleyen dönemde muayenenin yapılmaması nedeniyle yapılan ceza yaptırımlarının ne kadar olması devlet tarafından belirlenmiştir. Araç vize randevu ya da araç muayene randevusunun geciktirilmesi durumunda yaptırım uygulaması ile karşılaşılabilir. Araç muayene istasyonuna gitmek isteyen kişilerin yapması gereken ilk şey sahip oldukları plakaya ait vergi borçları olup olmadığını kontrol etmektir. Var olan borçların kısa zaman süresinde ödenilmesi gerekir. Borçlar ödenmezse araç vize randevusu yapılması koşulları bozulması nedeniyle muayene yapılamaz. Araç vize randevusu alınarak sorgulama yapılabilmektedir. Bu zaman daha detaylı bilgiler edinir ve muayene yapacak olan kişinin işini kolaylaştırır.

Araç Vize Randevusu Nereden Alınır?

Yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak araç vize randevusu sorgulama yapmanız mümkündür. Bu zaman karşınıza bir sayfa açılacak ve bu sayfada gereken yere plakanızı yazınız. Daha sonra plakanızı yazdığınız kutunun altındaki araç tipleri arasından inceleme yaparak kendi aracınızı seçiniz. Araç seçimi yaptıktan hemen sonra randevu bilgilerinizi istasyon bilgileri ve ruhsat bilgileri ile beraber giriniz. Özel bilgilerinizi de yazarak araç vize randevu alma işlemini tamamlayınız. İlk defa randevu yapan kişilerin ücretsiz randevu almaları şarttır. Başkent veya diğer büyük şehirlerde yaşayan kişiler 2 saat gibi bir zamanı muayene için göze almalıdırlar. Eğer devlete olan vergi borcunuz ya da trafik cezanız var ise muayeneye gitmezden önce bu ceza miktarını mutlaka ödemeniz gerekir. Aksi halde araç vize randevusu yapılamaz. Buna ek olarak muayene yapmadan önce egzoz emisyon ölçümü yaptırmanız gerekecek. Yapacağınız ödeme için kart geçersiz olup, ödemeleriniz nakit olarak alınacak. Otomobil için böyle bir şart aranması mümkünsüz iken motosiklet sahiplerinden araç vize muayene sorgulama işlemini gerçekleştirmek için geldikleri zaman yanlarında kasklarını getirmeleri talep olunmaktadır.

2016 Araç Muayene Fiyatları Ne Kadardır?

Bilindiği üzere her araç için farklı fiyat aranmaktadır. Bu fiyatlar aşağıda daha açık bir şekilde sıralanmıştır:

İnceleyiniz!

Otobüs vize randevusu fiyatları 258,42 TL olarak,

Kamyon vize randevusu fiyatları 258,42 TL olarak,

Çekici vize randevusu fiyatları 258,42 TL olarak,

Tanker vize randevusu fiyatları 258,42 TL olarak,

Otomobil vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Minibüs vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Kamyonet vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Özel amaçlı taşıt vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Arazi aracı vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Römork vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Yarı römork vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Traktör vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Motosiklet muayene fiyatları :97,94 TL olarak

-Motorlu muayene fiyatları: 97,94 TL olarak belirlenmiştir.

Kara yolu Taşıma Yasası ve Kara yolu Trafik Yasasına esasen hazırlanmış olan bu liste ceza yaptırımı olarak belirlenen muayene ücretleri olup, 2015 tarihi itibarıyla Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinin belirlemiş olduğu belge kapsamında olan bir listedir. 2016 yılı araç vize ücretleri bu listeye esasen alınmıştır. Önümüzdeki yıl alınacak olan ücretlerin geçtiğimiz ve bu yıla nispeten artacağı söz konusudur. Araç muayene işletme yetki formu ile birlikte geçici olarak işletme yetki belgesi 116 TL yola elverişlilik belgesi olarak bilinse de muayene yetkisi belgesi 23.706 TL olarak belirlenmektedir.

TÜVTÜRK Nedir?

TÜVTÜRK araç vize randevusu yapma yetkisine sahip olan T.C. Cumhuriyeti’nde bulunan tek kuruluştur. Buraya araç muayenesi için gidecek olan vatandaşların randevu ile çalışma durumunda iseler istasyon gitmeden önce mutlaka araç vize randevusu diğer adıyla da araç muayene randevusu adıyla bilinen belgeni almaları gerekir. Öncelikli araçlara randevu gerekmez ancak muayene yapılacak aracın bir şahısa mensup olması durumunda bu aracı muayene için istasyona götürecek olan vatandaşın muayene yaptırmasında bir engelle karşılaşılmamaktadır. Araç vize randevusu yabancı uyruklular için geçerli olmasa da mavi kart sahipleri, yani hem yurt dışı vatandaşı olup, aynı zamanda T.C. vatandaşı olanlar bu hizmetten yararlanabilirler. Tüvtürk istasyonlarına giderken randevu aldığınız gün çok kısa bir süre önce işlemlerinizi artık başlatmanız gerekmektedir. Yani eğer randevu gününde gecikecek olursanız randevu saatinden 15 dakika sonra randevunuz TüvTürk sistemi tarafından otomatikman iptal edilecek ve bu da araç vize randevusu yapan kişinin mağdur olmasına sebep olacak. Bu sebeple geç kalmamak için oldukça dikkatli olmanız gerekir. Vergi borcunuzun veya trafik cezasının önceden ödenmesi ise Türvtürk istasyonlarının vergi veya trafik borcu ödemesi için hizmet göstermemesine bağlıdır.

Ücretsiz Olarak Araç Vize Randevusu İçin TIKLAYINIZ!

Araç Muayene Randevusu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Araç Muayene Cezası Hesaplamak İçin TIKLAYINIZ!

İletişime geçerek, telefon hattı ile Araç Vize Randevusu İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.