Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Avea E-Fatura

E-faturaya geçiş süreci dünyada geçtiğimiz on yıl içinde mükemmel bir seviyelere çıkmıştır. Bu geçiş her alanda olmuştur. Önce sadece bazı alanlarda olan bu e-faturaya geçiş süreci, en son dönemde artık bütün işlemleri kapsar hale gelmiş, evlerde kullanılan elektrik faturasından telefon faturasına, banka ekstrelerinden diğer bütün faturalandırma sistemlerine ulaşan bir hal almıştır. Özellikle Avrupa kıtasında Avrupa Birliği çerçevesinde büyük oranları bulan bu geçiş devasa boyutlara ulaşmıştır. Yapılan araştırmalar yüksek meblağlarda fatura kesen şirketlerin en az yarısının e-fatura sistemine dahil olduğunu göstermiştir. Ve diğerleri de bu süreci ya başlatmış ya da bitirme noktasına gelmişlerdir. Bu süreçler sayesinde işletmelerin etkinliklerinin %70 oranında arttığı ve %60 oranında bir gider tasarrufu sağladıkları ortaya çıkmıştır.

Ülkemizde e-faturaya geçiş sürecine dahil olan ülkeler arasındadır. Ülkemizde kağıt giderlerinin geri dönüşümü oldukça azdır. Kayıp %60 civarında ve çok fazladır. Ülkemizde başlatılan e-faturaya geçiş süreci için bazı pilot kurumlar seçilmiştir. Bu firmalardan biri de Avea’dır. Bu pilot firmalar, Şubat 2008 itibari ile e-fatura sistemine dahil olarak ikinci nüsha faturayı basmayı bırakmıştır. Bu ikinci nüshaların bırakılmasının ardından bu şirketler 3 milyon dolara yakın bir tasarrufla karşılaştı. Gelecekte bu tasarruf miktarının artarak 150 milyon dolar bandına çıkması beklenmektedir. Bu oran e-faturanın bu pilot şirketlerin dışına da çıkmasıyla artması bekleniyor.

Avea E-Fatura Nedir?

Avea borç öğrenme kolaylıkla yapılabilmektedir çünkü, ülkemizde e-fatura sistemine ilk geçen ve uygulamaya başlayan ilk operatör olan Avea, kağıtsız fatura uygulamasına geçerek e-fatura sistemini başlattı. E-fatura sistemini yaygın hale getirerek daha fazla alanda kullanılmasını sağlamak amacıyla Avea bazı çalışmalarda yürütmüştür. E-fatura sisteminin yaygınlaşmasını sağlamaya çalışan Avea, bu sayede hem doğanın korunmasına katkı sağlıyor hem de e-fatura yoluyla kullanıcılarına çeşitli hediyeler sağlıyor.

Ülkemizde e-fatura sistemine geçerek faturaların internet tabanlı sistemler üzerinden seçmiş olduğunuz e-mail adresine gönderimini sağlanmıştır. Bu sisteme ilk geçmişte 6 farklı şirket pilot olarak kullanıldı. Bu pilot şirketlerden biri de Avea’dır.

Avea e-fatura aboneliğinizi başlatarak sahip olduğunuz faturanızı e-posta adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Böylece doğanın korunmasına destek sağlayabilirsiniz. E-fatura aboneliğinizi internet üzerinden online işlemlerden başlatabileceğiniz gibi Avea bayilerini kullanarak ya da 444 1 500 Müşteri Hizmetlerini arayarak ya da e-mail adresinizi 3008’e SMS olarak göndererek başlatabilirsiniz. Bu işlemler ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir. E-fatura, normal basılmış olarak gelen fatura ile aynı özelliklerdedir. Tek farkı internet üzerinden e-mailinize gelmesidir. E-faturaya geçiş tamamen ücretsizdir. Avea e-fatura sistemine girerek kağıt olarak basılan fatura da var olan bütün bilgiler görüntülenir. Bu bilgilerden biri olan görüşme detayları da detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Eğer detaylı fatura talebiniz olursa, e-faturanız detaylı olarak size gönderilir. E-fatura sistemi, Maliye Bakanlığı tarafından onaylıdır. E-fatura sistemine geçtiğinizde, adresinize kağıt fatura gönderimi durumu iptal edilir. Yani eskiden gönderilen basılı fatura gönderimi yapılmaz.

Avea E-fatura Sistemine Geçiş Yöntemleri

1.Avea Online İşlemleri Kullanarak E-faturaya Geçiş

Avea ya da günümüzde artık Türk Telekom olarak hizmet veren operatörün faturalarını e-fatura şeklinde alabilmek için Avea ya da Türk Telekom online işlemler sistemine girerek sahibi olduğunuz şifreniz ile birlikte e-fatura sistemine geçiş yapabilirsiniz.

eee

2.Türk Telekom Mağazlarına Giderek E-faturaya Geçiş

Ülke genelinde yaygın bir ağ halinde bulunan Türk Telekom mağazalarına giderek Avea/Türk Telekom e-fatura sistemine geçiş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3.Müşteri Hizmetleri Üzerinden Avea E-faturaya Geçiş

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri numarası olan 444 1 444’ü arayarak Avea / Türk Telekom E-faturaya geçiş işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

4.SMS üzerinden  Avea E-faturaya Geçiş

SMS sistemini kullanarak e-mail adresinizi 3008’e kısa mesaj olarak yollayarak Avea e-fatura sistemine geçebilirsiniz.

Online olarak Avea E-faturaya Geçiş İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.