Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Avea Fatura İşlemleri

Yaygınlaşan teknolojik sistemler ve bu sistemlerin kullanımının hat safhalara çıkması sayesinde günümüzde internet ve internet tabanlı yaratılan uygulamalara olan talebi arttırdı. Bu durum bütün dünya da olduğu gibi ülkemizde de böyledir ve her geçen gün internet kullanım yaşı ve internetin girdiği ev sayısında bir değişim meydana gelmektedir. Bugün bireylerin yapmak durumunda oldukları işlemler bu internet tabanlı sistemler sayesinde oldukça basit bir hale gelmiş ve kolayca yapılabilir hale getirilmiştir. İnsanlar eskiden uzun uğraşlar sonucu yapabildikleri işlemleri günümüzde bu teknolojik yenilikler sayesinde gerçekleştirebilir hale geldiler. Bireyler bu işlemleri internete giriş yapabildikelri her yerden yapabilirler. Bu nedenle de büyüyen teknoloji ve her geçen gün yenilenen telekomünikasyon sistemi sayesinde işlemler artık ceplere girmiştir. Üretilen akıllı telefonlar sayesinde bireyler internete bağlanabilir ve işlemlerini yapabilir olmuşlardır. Bunun sonucunda da akıllı telefonların çok fazla arttığı ülkemizde gsm operatörleri yani bireylere telekomünikasyon hizmeti sağlayan şirketlerde de bir artış meydana gelmiştir.

Bugün genel olarak Avea olarak bilinen ve kısa süre önce de isim değişikliğine giderek Türk Telekom adını alan gsm operatörü, Türkiye’nin en eski ve en çok kullanıcısı olan gsm operatörlerinden biridir. Bu yazımızda Avea ya da güncel ismiyle Türk Telekom hakkında bazı bilgilere değineceğiz. Avea fatura işlemlerinin nasıl gerçekleştirilebildiği konusuna değineceğiz. Yazımızda belirteceğimiz adımları takip ederek siz de Avea fatura işlemlerinizi internet tabanlı uygulamalar dahilinde yapabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu adımları takip ederek Avea fatura işlemleri hakkında birçok genel bilgi, avea fatura sorgula, fatura bilgileri, fatura görüntüleme, fatura ödeme gibi ve birçoğunu gerçekleştirebilirsiniz.

Avea fatura işlemlerinin gerçekleştirilebildiği bazı farklı yolların bulunduğunu belirtebiliriz. Bu işlemleri ilk olarak eski usul şeklinde Avea ya da güncel adıyla Türk Telekom şubelerine giderek Avea fatura işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak internet tabanlı uygulamaları kullanarak işlemlerinizi hızlı bir şekilde ve çok fazla uğraşmadan yapabilirsiniz. Bunun için yazımızın devamında göstereceğimiz adımları takip ederek siz de Avea fatura işlemleri işleminizi tamamlayabilirsiniz. İnternet üzerinden Avea fatura işlemlerini gerçekleştirmenin iki yolu olduğundan bahsedilebilir. Öncelikle bu yollardan ilki Avea resmi internet sitesine giriş yaparak burada yer alan uygulamaları kullanmaktır. Böylece Avea fatura işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bir diğer yol olarak Avea fatura işlemlerinizi tamamlayabileceğiniz internet tabanlı uygulama yakın zamanda yaratılan ve kısa sürede birçok devlet kurumunu bünyesine dahil eden E-devlet kapısı olarak gösterilebilir. E-devlet sistemini de kullanarak Avea fatura işlemleriniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Yazımızın devamında bu işlemlerin nasıl yapıldığına değineceğiz.

Avea Fatura İşlemleri Nasıl Yapılır?

Avea/Türk Telekom İnternet Sitesi Üzerinden Avea Fatura İşlemleri

Avea internet sitesi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için yazının sonunda verdiğimiz linke tıklamanız yeterli olacaktır. Linke tıkladıktan sonra aşağıdaki görselde görünen bazı bilgiler görünecek ve sizden bu bilgilerin doldurulması istenecektir.

3333

“Şifre ile Giriş” başlığı altında yer alan kısmı kullanarak Avea fatura işlemlerine ulaşmak istiyorsanız, Telefon No ve Şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapmanız gerekecektir. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız, arama kısmına *952# yazabilir ve işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. Şifrenizi edindikten sonra Giriş seçeneğini seçerek giriş yapabilirsiniz. Ya da Mobil İmza ile Giriş seçeneğini kullanarak giriş yapabilirsiniz.

333

Bu kısımda da Telefon Numaranızı kullanarak giriş yapabilir ve Avea fatura işlemlerinizi görüntüleyebilir ve dilerseniz fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avea Fatura İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

E-devlet Sistemi Üzerinden Avea Fatura İşlemleri

Bir diğer seçenek olarak E-devlet sistemi gösterilebilir. E-devlet sistemi üzerinden Avea fatura işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için bir E-devlet şifresine ihtiyaç duyarsınız. E-devlet şifrenizi PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz. Yazı sonunda verdiğimiz linke tıklayarak E-devlet sistemine dahil olabilir ve Avea fatura işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sisteme giriş için kullanacağınız bilgiler TC kimlik no ve E-devlet şifresi olarak belirtilebilir.

www

E-Devlet Üzerinden Avea Fatura İşlemleri için TIKLAYINIZ!

 

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.