Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-Devlet Hastane Randevu

Özellikle devlet hastanelerinde yoğunluk sebebiyle tedavi işlemlerimiz için sıra beklememiz gereklidir. Ancak randevu alarak sıra beklemeden istediğimiz hastaneden istediğimiz hekimden hizmet alabilmemiz mümkündür. Randevu almanın 3 farklı yolu mevcuttur. Bunlar;

  • Hastaneye gidip randevu almak istediğimizi yetkili kişiye bildirmek.
  • 182 numarasını arayarak randevu almak.
  • Online olarak hastane randevumuzu almak.

yukarıda belirtmiş olduğumuz ilk iki yöntem eski usul işlemler dediğimiz hem zaman kaybı açısından hem de talebimizin doğru şekilde iletilmesi açısından zor, zahmetli işlemlerdir. Ancak üçüncü yöntem yani randevumuzu online olarak almamız hem maliyeti düşük hem de diğer randevu alma yöntemlerine göre daha kolaydır. Hayatımızın her alanında farklı hizmetler sunarak işlerimizi kolaylaştıran E-Devlet sistemi hastane randevusu alma konusunda da kolaylık sunmuştur. Bu yazımızda E-Devlet Hastane Randevu alma işlemi nedir, nasıl yapılır ve sitemiz üzerinden verilen link ile Hastane Randevu alma işleminizi yapmayı anlatacağız.

E-Devlet Hastane Randevu Alma İşlemi Nedir?

E-Devlet 18 Mayıs 2008 tarihinde hayatımıza girdiğinden bu yana bir çok kamu kurum ve kuruluşları tarafından yürütülmekte olan sayısız hizmetleri online olarak halkın kullanımına sunmuştur. Hastane randevu nasıl alınır ? sorusu, yazının ilk bölümünde de bahsetmiş olduğumuz gibi farklı yöntemleri vardır. Ancak bu yöntemlerin en kolay ve anlaşılır olanı online olarak randevu almaktır. Online olarak hastane randevusu almanın ise 2 yolu vardır. İlki MHRS sistemi üzerinden randevu almak istediğiniz hastanenin sitesi üzerinden kayıt oluşturarak randevu almak ikincisi ise E Devlet Hastane Randevusu almaktır. Biz yazımızda ikinci yöntemi yani E Devlet hastane randevu işlemini anlatacağız!

E-Devlet Hastane Randevu Nasıl Alınır?

E-Devlet Hastane Randevusu almak için ilk olarak e devlet sistemine giriş yapmamız gerekmektedir. Bunun için ise 11 haneli T.C. kimlik numaranız ve e devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer E devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine, T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu bir kimlikle (evlilik cüzdanı, ehliyet, pasaport v.b.) ile başvuruda bulunup 2 TL ücret karşılığında e devlet şifresine sahip olabilirsiniz. E-Devlet şifresi dışında sisteme mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı üzerinden de giriş yapabilmeniz mümkündür. Biz bu yazımızda E-Devlet şifresi ile E Devlet Hastane Randevu alma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. E-Devlet üzerinden Hastane Randevu alma işleminizi sitemiz üzerinden yapmak için yazımızın sonunda verilen bağlantıyı kullanabilirsiniz.

hastane

Yukarıda verilen bağlantıyı açmanız halinde karşınıza üstteki sayfa çıkacaktır. Açılan bu sayfadan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

123456

Daha sonra karşınıza yukarıda verilen görseldeki sayfa açılacaktır. Açılan bu sayfada ok ile gösterilen kısma 11 haneli T.C. Kimlik numaranızı ve e devlet şifrenizi yazınız. Sonra ise daire içine alınmış “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız böylelikle hastane randevunuzu almış olursunuz.

E-Devlet Hastane Randevusu Almak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.