Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İnternet Borcu

Pek çok dünya ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de teknolojik gelişmeler hız kesemeden devam etmektedir. Her alanda meydana gelen bu gelişmeler insanların hayatlarını olukça kolaylaştırmaktadır. Teknolojik gelişmelerden önce insanlar hemen hemen bütün işlerini fiziksek olarak ve saatler süren zamanlar harcayarak gerçekleştirebiliyordu. Ancak günümüzde internet, ulaşım, iletişim, haberleşme ve pek çok alandaki gelişmeler sayesinde neredeyse bütün işlerini kolayca ve çok az zaman harcayarak gerçekleştirebilmektedir. İnsanlar alışverişlerini evden yapmakta kurslara gitmeden evden uzaktan eğitim almakta hatta pek çok kişi evinde çalışarak para kazanmaktadır.

Bu gelişmelerle birlikte insanlar bilgiye de çok kolay ulaşabilmektedir. İnternet teknolojisinden önce kütüphanelerde saatler süren araştırmalar sonucunda ulaşılan bilgilere artık sahip olduğumuz bilgisayar, tablet, telefon gibi iletişim araçları yardımı ile çok çabuk bir şekilde ulaşabilmekteyiz. Buda insanlara yapacakları işleri çok daha kısa sürede yapmasını sağlamakta zamandan tasarruf anlamında büyük yarar sağlamaktadır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi her alanda olan bu gelişmelerden biri de internet alanındaki gelişmelerdir. İnternet sayesinde kurumlara giderek yaptığımız işlemleri evimizden kolaylıkla yapabilmekteyiz. Bu işlemlerden biride evde kolaylıkla faturalarımızı ödeme işlemi. İnternet uygulamaları sayesinde faturalarımızı ödeyebildiğimiz gibi fatura dökümlerini de ayrıntılı olarak takip etme imkanımız bulunmaktadır. Bütün bu işlemleri gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak bir internet firmasından internet aboneliği almanız gerekecektir. Aboneliğinizi aldıktan sonra bir adet modeme ihtiyacınız olacaktır. Abonelik işlemi ve modem edinme işleminden sonra elde edeceğiniz internet hizmetinden kolayca yararlanabilirsiniz.

Günümüzde teknolojik gelişmelerle birlikte ödediğimiz fatura sayısı da artmaktadır. Bu faturalardan biriside hemen hemen her evde artık kullanılmaya başlanan internet faturasıdır. Geliştirilen internet uygulamaları sayesinde internet borcumuzu kolaylıkla görebilmekte ve ödeyebilmekteyiz.

İnternet Borcumu Nasıl Öğrenirim?

Ülkemizdeki teknolojik gelişmelerle paralel olarak internet firmalarının sayısıda artmaktadır. Bu internet firmaları Türk Telekom, Türksat, Turkcell, Vodafone ve Avea’dır. Bu firmalardan en gelişmiş olanı ve en eski olanı Türk Telekom’dur. Diğer internet hizmeti veren gsm operatörleri ise Turk Telekom’un alt yapısını kullanmaktadır. Bu yazımızda internet hizmeti veren bu firmalara olan internet borcu sorgulama işlemini ve bu borçları nasıl ödeyebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Türk Telekom İnternet Borcu Öğrenme ve Ödeme İşlemini Nasıl Yaparım?

Ttnet internet borcu öğrenme işleminin birkaç seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan birinci sms ile borç öğrenme işlemidir. Bu hizmetten yararlanabilmek için internet aboneliği alma sırasında sms ile bilgilendirilme konusunda istekte bulunmanız gerekecektir. Bunun yanında mail ile bilgilendirmede mevcuttur bunun için ise abonelik sırasında abonelik aldığınız firmadaki yetkili kişilerin mail adresinizi sisteme kaydetmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda internet borcunuzu abone olduğunuz ilgili firma şubesine giderek internet numarası yardımıyla hem öğrenebilir hem de ödeyebilirsiniz. Ancak bu işlem hem zaman alması hem de daha zor olması sebebiyle kullanıcılar tarafından pek tercih edilmemektedir.

İnternet borcu sorgulama ve ödeme işlemlerinden belkide en çok kullanılan seçenek ise Türk Telekom internet sitesi yardımıyla borç öğrenme ve ödeme işlemidir. Bu işlem için öncelikli olarak yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayınız. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra sol üst kösedeki bireysel kısmına tıklayınız. Daha sonra gelen ekrandan evde internet kısmına tıkladıktan sonra gelen ekranın sağ tarafında fatura ödeme satırını göreceksiniz. Bu kısma gelip tıkladıktan sonra açılan ekranda birkaç ödeme seçeneği göreceksiniz. Sizin için uygun olan ödeme seçeneğini seçerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızda anlatmış olduğumuz ödeme sistemi ile ilgili görseller aşağıdadır.

1

 

 

 

 

 

4

Türk Telekom İnternet Borcu İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Türksat İnternet Borcu Öğrenme İşlemini Nasıl yapabilirim?

Bir diğer internet sağlayıcısı olan türksat internet faturanızı sorgulamak için öncelikli olarak yazımızın sonundaki sorgulama linkine tıklayınız. Açılan pencerede karşımıza gelen seçeneklerden kendinize uygun olanı seçiniz. Daha sonra ilgili alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz ve fatura sorgula butonuna tıklayınız. Yazımızda anlattığımız sorgulama işlemi il ilgili görsel aşağıdadır.

5

Türksat internet Borcu Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.