Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’den Ortalığı Kızıştıracak Sözler: “CHP’den 15 Vekil İstemek Hayatımın En Büyük Pişmanlığı”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 3. Olağan Kurultayı kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, kurultayda gerçekleştirdiği konuşmasında seçimlerdeki ortağı CHP’ye yönelik sert tepkilerde bulundu. Akşener, en büyük pişmanlığının ise CHP’den 15 milletvekili istemelerinin olduğunu dile getirdi. İşte Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar!

İYİ Parti Olağan Kurultayı Başladı

İYİ Parti, seçimlerde alınan mağlubiyetin gölgesinde 3. Olağan Kurultayı’na başladı. İYİ Parti’nin gelecek dönemde nasıl bir yol izleyeceğinin belirleneceği belirtilen kurultayda, partinin üst kadrosu da yeniden belirlenecek. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tekrar başkanlık için aday olacağı belirtildi. Ayrıca kurultayda yeni başkanlık seçimiyle birlikte İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nun 50 üyesi de yeniden belirlenecek. Bununla birlikte kurultayda İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu’nun da belirleneceği belirtildi. Olağan kurultay kapsamında İYİ Parti’nin 1.350 delegesi tarafından oy kullanımı gerçekleştirilecek.

Akşener En Büyük Pişmanlığını Açıkladı!

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, kurultayda önemli açıklamalarda da bulundu. Akşener, yaptığı açıklamasında CHP’ye yüklendi. Akşener, kendilerinin İYİ Parti’nin seçime girebilmesi için CHP’den 15 milletvekili talebi olduğunu dile getirdi. İşte bunun kendisi açısından en büyük pişmanlık olduğunu, savaşmaları gerektiğini ve bileğinin gücüyle seçimlere girmeleri gerektiğini ancak savaşmadıklarını belirtti.
Akşener, CHP Gene Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tekrar teşekkür ettiğini ancak o dönem alınan 15 milletvekilinin bedelini ödeyemediklerini belirtti. Mevcut gelinen noktada tablonun Ömer Seyfettin’in diyetine döndüğünü dile getirdi.

İYİ Parti 6’lı Masadan Kalktı

Meral Akşener açıklamalarında CHP’ye ve genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır sözlerle yüklendi. Açıklamalarının devamında kullandığı ifadelerle de dikkat çekti. Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına yönelikte sert eleştirilerde bulundu. Konuşması sırasında sesini sık sık yükselten İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “İYİ Parti’nin ben aday olayımda Türkiye ne olursa olsun diye düşünen mandacı ruhlularının değil, mandacılığa karşı duranların partisi” olduğunu belirtti.
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in, Kılıçdaroğlu’na yönelik “mandacı” yakıştırması ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Akşener’in açıklamalarına ilişkin çok sayıda destek ve eleştiri paylaşımında bulunuldu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.