Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Haliç’te Basın Toplantısı Düzenledi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul için yeniden yola çıktığını duyurdu. İmamoğlu, “İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum. 16 milyona eşit hizmet götürmek için yola çıkıyorum. 2019’da olduğu gibi CHP’li yol arkadaşlarımla, farklı partilere gönül veren İstanbullularla tekrar İstanbul ittifakını kurmaya geliyorum” şeklinde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. İmamoğlu’nun konuşmasının satırbaşları şöyle:

“14 Mayıs seçimlerinin üzerinden 3 ay geçti ama milletimiz ekonomik krizden en derinden hissetti ve kriz derinleşmeye devam ediyor. Fatura yine vatandaşa çıktı. Bu gidişle 3 haneli enflasyon yaşanacak endişesi hepimizi kaplamış durumda. İnsanlarımızın mutfağının zaten 3 haneli enflasyonu yaşadığı bir gerçek. Seçim sonrasında sadece temmuz ayında 30 yılın en yüksek enflasyonunu yaşattılar. İktidar enflasyonla mücadele edemiyor.

3 ayda iktidar motorine yüzde 105 zam yaptı. Dana eti yüzde 107 arttı. Savaş halindeki Ukrayna’da yıllık enflasyonu yüzde 11, Rusya’da ise yüzde 4’ün biraz üzerinde. Türkiye’nin sadece temmuz enflasyonu yüzde 9,5. Hükümet, vatandaşı sık sık tasarrufa davet ederken, iki kamu bankasının 3 yılda reklam harcaması 2 milyar lira. Kamu bankalarının İBB’ye 4,5 yıldır tek bir kuruş krediyi vermediğinin de altını çizelim.

2023’te hedeflenen vergiler 4 trilyon 270 milyar liraya yükseltildi. İktidarın ekonomik tercihlerinin sonunda toplumun en zengin yüzde 20’lik kısmının toplam gelirden aldığı payın arttığını görüyoruz. Zengin ile yoksul arasındaki fark tam 8 katına çıkmış durumda. İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum. 16 milyona eşit hizmet götürmek için yola çıkıyorum. 2019’da olduğu gibi CHP’li yol arkadaşlarımla, farklı partilere gönül veren İstanbullularla tekrar İstanbul ittifakını kurmaya geliyorum.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.