Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK E-Hizmet

E Devlet vatandaşların elektronik ortamda evrak işlerini kurumlara gidip uzun kuyruklara girmeden sıkıntısız ve kolay bir şekilde evlerinin rahatlığında halletmelerini sağlayan web tabanlı bir sistemdir. E devlete giriş yapmak sanıldığından çok daha kolaydır. Bunun için yapmanız gereken 11 haneli T.C. Kimlik numaranızı ve e devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapmaktır. E devlet şifrenizin bulunmaması halinde size en yakın PTT şubesine üzerinde T.C. Kimlik numarası bulunan kimlikleri ( evlilik cüzdanı, ehliyet, pasaport v.b.) ile başvuruda bulunup 2 TL işlem ücreti karşılığında e devlet şifresine sahip olabilirsiniz. Eğer e devlet şifreniz yoksa sisteme giriş yapmak için mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı üzerinden de giriş yapabilmeniz mümkündür. E devlet kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere tek noktadan hızlı ve güvenli erişim sağlar. Sosyal Güvenlik Kurumunun da e devlet üzerinden sunduğu bir çok SGK E-Hizmet mevcuttur. Biz bu yazımızda sizlere Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden sunmuş olduğu hizmetlerin neler olduklarını ve sitemiz üzerindeki linkleri kullanarak, SGK hizmet dökümü nasıl sorgulayacağınızı anlatacağız.

SGK E-HiZMETLER

SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlara e devlet üzerinden birçok online hizmet sunmaktadır. Sunulan SGK E-Hizmetleri 6 kategoriye ayırabiliriz.

1. Ortak 4A, 4B ve 4C hizmetleri

2. 4A hizmetleri

3. 4B hizmetleri

4. 4C hizmetleri

5. Şahıs ödemeleri hizmetleri

6. Diğer hizmetler

Ortak hizmetler tüm SGK kollarının faydalanabildiği hizmetlerdir. Verilen bu SGK E-Hizmetlerden hem 4/a lı yani SSK lı vatandaşlar, hem 4/b li yani Bağ-kur lu vatandaşlar hem de 4/c li yani yani Emekli sandığına bağlı olan vatandaşlar ortak olarak hizmetleri kullanabilirler.

1. Ortak (4A/4B/4C) SGK E-Hizmetler

SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

Bu hizmet ile, 4/a, 4/b, 4/c aylık bilgilerinizi, tescil bilgilerinizi, ve hizmet dökümünüzü sorgulayabilirsiniz. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

SGK Tescil ve Hizmet Dökümünüzü Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belge Doğrulama

Verilen bu SGK E-Hizmet sayesinde barkodlu belgenizi doğrulayabilirsiniz. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz

SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belge Doğrulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme

Verilen bu SGK E-Hizmet sayesinde 4/a ve 4/b güvencesinde ki vatandaşlar işgöremezlik ödemelerini takip edebilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz

4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme İçin TIKLAYINIZ!

Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi

Verilen bu E-Hizmet ile emeklilik başvurusu yapmış vatandaşlar, tahsis talep ve beyan belgelerini kontrol edebilirler.Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Verilen bu SGK E-Hizmet sayesinde sosyal güvenceye sahip olan vatandaşlar e devlet üzerinden ilaç kullanım sürelerini sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4A/4B/4C Muayene Katılım Payı Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumunun sunduğu bu E-Hizmet ile sosyal güvencesi olan vatandaşlar muayene ve ilaç ödemelerine ait fiyat farklarını ve katılım bedellerini sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A/4B/4C Muayene Katılım Payı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Medula Optik Cam ve Çerçeve Bilgisi Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumuna kayıtlı olan vatandaşlar e devlet üzerinden sunulan bu hizmet sayesin de almış oldukları gözlük, çerçeve ve cam haklarının olup olmadığını bu hizmet üzerinden sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Medula Optik Cam ve Çerçeve Bilgisi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan bu E-Hizmet sayesinde işe başlangıç tarihinizi esas alarak prim ödeme gün sayınızı ve emekli olabileceğiniz yaşı sorgulayabilirsiniz.  Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SPAS Müstehaklık Sorgulama(Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi)

Sağlık hizmeti alıp alamayacağınızı bu SGK E-Hizmet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

SPAS Müstehaklık Sorgulama(Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi) İçin TIKLAYINIZ!

2. 4A Hizmetleri

4/a yani eski adıyla SSK bir veya birden fazla işveren hesabına çalışan vatandaşların kayıtlı olduğu Sosyal Güvenlik Kurumunun bir koludur. E devlet üzerinden 4/A için sunulan SGK  E-Hizmetler ise aşağıda verilmiştir.

4A Almanya/Bulgaristan Emekli Ödemeleri

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile Almanya ve Bulgaristan dan emekli olan vatandaşlar ödemelerini takip edebilmektedirler.  Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A Almanya/Bulgaristan Emekli Ödemeleri İçin TIKLAYINIZ!

4A Banka ve Adres Değişikliği

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu E-Hizmet ile 4/a güvencesinde ki vatandaşlar banka ve adres bilgilerini görüntüleyebilir ve üzerinde değişiklik yapabilirler.  Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A Banka ve Adres Değişikliği TIKLAYINIZ!

4A Emekli Aylığı Kesintileri

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/a güvencesinde ki vatandaşlar emekli aylıkları üzerinde yapılan kesintileri sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A Emekli Aylığı Kesintileri Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4A Emekli Aylık Bilgisi

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/a güvencesinde ki vatandaşlar güncel aylık bilgilerini sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A Emekli Aylık Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!

4A Emekli Aylık Bilgisi Belge Doğrulama

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu E-Hizmet ile 4/a güvencesinde ki bir kişiye ait e devlet üzerinden alınan emekli aylığını gösteren belgenin orijinal olup olmadığını üzerindeki barkod ile sorgulanmasını sağlar. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A Emekli Aylık Bilgisi Belge Doğrulama İçin TIKLAYINIZ!

4A Emeklilik Kaydı

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/a güvencesinde ki vatandaşlar emeklilik kayıtlarının bulunup bulunmadığını sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A Emeklilik Kaydı İçin TIKLAYINIZ!

4A Emekli Ödeme Bilgileri

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/a güvencesinde ki emekli vatandaşlar için dönemsel maaş ve kesinti bilgilerinin sorgulanmasını sağlar. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A Emekli Ödeme Bilgileri İçin TIKLAYINIZ!

4A Hizmet Dökümü

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu E-Hizmet ile 4/a güvencesinde ki vatandaşlar hizmet dökümü bilgilerini sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/a güvencesinde ki vatandaşlar e devlet üzerinden almış oldukları barkodlu belgeleri sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama İçin TIKLAYINIZ!

4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile vatandaşlar 4/a güvencelerinin olup olmadığını sorgulayabilirler.  Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti İçin TIKLAYINIZ!

4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile vatandaşlar için de bulunduğumuz ay içinde ev hizmetlerinde 10 günden az sigortalı çalışan kişi adına yapılmış olan sigorta tescil bilgilerinin sorgulanmasını sağlar. İşveren çalışanın sorgulamasını yapar.  Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4A On Günden Az Süreli Ev Hizmeti Çalışan Kişi Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile vatandaşlar için de bulunduğumuz ay içinde ev hizmetlerinde 10 günden az sigortalı çalışan kişi adına yapılmış olan sigorta tescil bilgilerinin sorgulanmasını sağlar. Kişi kendi sorgulamasını yapar.  Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4A On Günden Az Süreli Ev Hizmeti Çalışan Kişi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

3. 4B Hizmetleri

4/b eski adıyla Bağ-kur herhangi bir kuruma bağlı olmadan kendi hesabına çalışan vatandaşların kayıtlı oldukları Sosyal Güvenlik Kurumu koludur.  E devlet üzerinden 4/b için sunulan SGK  E-Hizmetler ise aşağıda verilmiştir.

4B Banka ve Adres Değişikliği

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesinde ki emekli aylığı alan vatandaşlar banka ve adres bilgilerini görüntüleyebilir ve üzerinde değişiklik yapabilirler.  Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4B Banka ve Adres Değişikliği İçin TIKLAYINIZ!

4B Basamak Bilgisi

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesinde ki vatandaşlar basamak bilgilerini sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4B Basamak Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!

4B Borç Durumu

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesinde ki emekli vatandaşlar aylıklarında yapılan kesinti bilgilerini sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4B Borç Durumu İçin TIKLAYINIZ!

4B Emekli Aylığı Kesintileri

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesinde ki emekli vatandaşlar aylıklarında yapılan kesinti bilgilerini sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4B Emekli Aylığı Kesintileri İçin TIKLAYINIZ!

4B Emekli Aylık Bilgisi

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesinde ki emekli vatandaşlar güncel aylık bilgilerini sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4B Emekli Aylık Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!

4B Hak Sahipliği

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesinde ki emekli vatandaşlar e devlet şifreleri ile sisteme girerek hak sahipliği bilgilerini sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4B Hak Sahipliği İçin TIKLAYINIZ!

4B Hizmet Bilgisi

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesinde ki vatandaşlar e devlet şifreleri ile sisteme girerek toplam hizmet sürelerine ait bilgileri sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4B Hizmet Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!

4B Ödeme Dökümü

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesinde ki vatandaşlar e devlet şifreleri ile sisteme girerek ödeme dökümü bilgilerini sistem üzerinden sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4B Ödeme Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

4B Tescil Kaydı

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b tescil kaydı yaptırmış vatandaşlar e devlet şifreleri ile sisteme girerek tescil kayıtlarının yapılıp yapılmadığını sistem üzerinden sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz

4B Tescil Kaydı İçin TIKLAYINIZ!

4B 6111 Yapılandırma Borç Bilgileri

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesindeki vatandaşlar e devlet şifreleri ile sisteme girerek 6111 sayılı kanun gereğince yapılandırılmış borçlarına ait bilgileri sistem üzerinden sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz

4B 6111 Yapılandırma Borç Bilgileri İçin TIKLAYINIZ!

4B(Bağkur)Günlük Kazanç Beyanı Girişi

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesindeki vatandaşlar günlük gelir beyanı yaparak basamak ve prim ödemelerini istedikleri şekilde düzenleyebilirler. İşleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz

4B(Bağkur)Günlük Kazanç Beyanı Girişi için TIKLAYINIZ!

4B Emekli Aylığı Hesaplama

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesinde ki vatandaşlar e devlet şifreleri ile sisteme girerek o andaki kayıtlı olan hizmetleri üzerinden emekli olmayı bugün talep etmişlercesine yaklaşık bir değer üzerinden aylıklarını sistem üzerinden hesaplayabilirler. Hesaplama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4B Emekli Aylığı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

4B İsteğe Bağlı İlk Tescil Kaydı

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/b güvencesinde ki vatandaşlar e devlet şifreleri ile sisteme girerek isteğe bağlı olarak ilk tescil kayıtlarını sistem üzerinden alabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4B İsteğe Bağlı İlk Tescil Kaydı için TIKLAYINIZ!

4. 4C Hizmetleri

4/c yani emekli sandığı Memurlar, Sözleşmeli Personel, Geçici Personel ve İşçilerin kayıtlı oldukları sosyal güvenlik koludur. Emekli sandığının Sosyal Güvenlik Kurumuna devredilmesinin ardından 4/c olarak tabir edilmiştir. 4/c ile ilgili SGK E-Hizmetler ise şunlardır;

4C Banka Değişikliği

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/c güvencesinde ki emekli aylığı alan vatandaşlar banka bilgilerini görüntüleyebilir ve üzerinde değişiklik yapabilirler.  Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4C Banka Değişikliği İçin TIKLAYINIZ!

4C Bir Aylık Maaş Tercihi

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/c güvencesinde ki emekli vatandaşlar e devlet şifreleri ile sisteme girerek isteğe bağlı olarak 3 ayda bir aldıkları maaşları ayda bir alacak şekilde düzenlemesini sistem üzerinden alabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4C Bir Aylık Maaş Tercihi TIKLAYINIZ!

4C Emekli Aylık Ödeme ve Kesinti Bilgileri

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/c güvencesinde ki vatandaşlar emekli aylıkları üzerinde ki kesintileri sistem üzerinden sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4C Emekli Aylık Ödeme ve Kesinti Bilgileri İçin TIKLAYINIZ!

4C Emekli Aylık Bilgisi

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/c güvencesinde ki emekli vatandaşlar güncel aylık bilgilerini sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4C Emekli Aylık Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!

4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/c güvencesinde ki vatandaşlar ödeme dökümlerini sorgulayabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

4C Tescil Kaydı

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/c güvencesinde ki vatandaşlar tescil kaydı sorgulama işlemlerini yapabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4C Tescil Kaydı İçin TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-Hizmet ile 4/c güvencesinde ki emekli olmak isteyen vatandaşlar emeklilik işlemleri evrak takibi sorgulama işlemlerini yapabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

5. Şahıs Ödemeleri Hizmetleri

Şahıs ödemeleri ile ilgili 2 işlem bulunmaktadır. Bunlar Şahıs ödemeleri sorgulama ve Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama işlemleridir. Bu işlemleri yapabilmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Şahıs Ödemeleri Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

6. Diğer Hizmetler

Sosyal Güvenlik Kurumunun sunduğu diğer  SGK E-Hizmetler ise şu şekildedir;

Tedavi Bilgileri Sorgulama

Sunulmakta olan bu SGK E-Hizmet ile vatandaşlar, sağlık kurumlarında görmüş oldukları  sağlık hizmetlerini en çok 30 günlük süreç içerisinde almış oldukları hizmeti tedavi masrafı, tarihi ve diğer bilgilerini sorgulama hakkına sahiptirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Tedavi Bilgileri Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

6552 Yapılandırma Sorgulama

Sunulmakta olan bu SGK E-Hizmet ile vatandaşlar, 6552 sayılı kanun kapsamında yapılandırılmış olan borçlarını Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuruları üzerine oluşturulan borç durumlarını, ödeme planlarını sorgulama hakkına sahiptirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

6552 Yapılandırma Sorgulama TIKLAYINIZ!

EK5/EK6/5G/30 Günden Az İBS Tescil Kaydı ve Borç Dökümü

Sosyal Güvenlik Kurumunun e devlet üzerinden vermekte olduğu bu SGK E-hizmet ile sosyal güvenceye sahip vatandaşlar e devlet şifreleri ile sisteme girerek EK5/ EK6/ 5G / 30 günden az İBS tescil kaydı ve borç dökümlerini sistem üzerinden alabilirler. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

EK5/EK6/5G/30 Günden Az İBS Tescil Kaydı ve Borç Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

Sosyal Güvenlik Kurumu Kart ile Prim Ödeme Uygulaması

Sunulmakta olan bu SGK E-Hizmet ile vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumuna ait tüm ödemelerini online olarak kredi kartı veya bankamatik kartı kullanarak güvenli bir şekilde ödeyebilirler.  Ödeme işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu Kart ile Prim Ödeme Uygulaması İçin TIKLAYINIZ! 

Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama

Sunulmakta olan bu SGK E-Hizmet ile vatandaşlar, Genel sağlık sigortası tescil ve prim borcu sorgulama işleminizi e devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Sağlık Yardımı Talep ve Taahhüt

Sunulmakta olan bu SGK E-Hizmet ile vatandaşlar, kendi sağlık sigortasından yakınlarının da yararlanması için başvuruda bulunabilirler.  Sorgulama işleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Sağlık Yardımı Talep ve Taahhüt İçin TIKLAYINIZ!

Şahıs Ödeme Durumları Görüntüleme

Sunulmakta olan bu SGK E-Hizmet ile  Sosyal Güvenlik Kurumu güvencesinde ki vatandaşların şahıs ödeme durumları görüntülenebilir.  İşleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Şahıs Ödeme Durumları Görüntüleme İçin TIKLAYINIZ!

Hekim Bilgilendirme

Sunulmakta olan bu SGK E-Hizmet ile hekimler e devlet üzerinden muayene ettikleri hasta sayısını, ücret bilgilerini görüntüleyebilirler.  İşleminizi aşağıdaki link ile sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Hekim Bilgilendirme İçin TIKLAYINIZ!

Yazımızda sizlere SGK E-Hizmetlerin neler olduğunu, bu SGK E-Hizmetlerin nasıl sınıflandırıldığını ve SGK E-Hizmetlere kolayca yönlendirilmeniz için ilgili hizmetin linkini verdik şimdi ise linkleri kullanmanız durumunda SGK E -Hizmetlerden nasıl faydalanacağınızı görsel yardımı ile anlatacağız. İlgili SGK e-hizmet linkine tıklayınız. Açılan bu sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

11111

Daha sonra karşınıza yukarıda verilen görseldeki sayfa açılacaktır. Açılan bu sayfada ok ile gösterilen kısma 11 haneli T.C. Kimlik numaranızı ve e devlet şifrenizi yazınız. Sonra ise daire içine alınmış “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız böylelikle SGK E-Hizmet görüntüleme işleminizi başarı ile tamamlarsınız.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.