Sorgulamalar artık tek çatı altında!

‘Ula Hayat’ Videolarıyla Tanıdığımız TikTok Fenomeninin Biriktirdiği Parası Otobüsten Kayboldu!

Sosyal medya fenomenleri, büyük kitlelere hitap eden ve toplumun kanaat önderleri konumuna yükselmiş durumda. TikTok’ ta hazırladığı videolara “ Ula Hayat “ adını veren Medine Sayan, bu sosyal medya fenomenlerinden biri. Büyük kitlelere ulaşan Medina Sayan’ ın, tedavi için biriktirdiği altınları, otogarda kayboldu. Maroteaux–Lamy (MPS Tip 6) hastası olan Medina Sayan’ ın valizini başka bir yolcu aldı. İçerisinde altınları olan valiz başkası tarafından alınınca kayboldu.

Ula Hayat Fenomeni

Medine Sayan, çektiği ve “ Ula Hayat “ adını verdiği videolar, son zamanlarda çok sık bir şekilde gündemde kendisine yer buluyordu. Kısa sürede TikTok fenomeni haline gelen Medine Sayan’ ın videoları çok konuşuluyor ve beğeniliyordu. Maroteaux–Lamy (MPS Tip 6) hastası olan Medine Sayan, hastalığına bağlı çeşitli engellere sahip. Medine Sayan’ ın hazırladığı skeçler, milyonlarca kişi tarafından beğenilerek takip ediliyor.

Özellikle gış görünüşü nedeniyle de kullanıcıların dikkatini çeken, henüz 15 yaşındaki Medine aslında Maroteaux–Lamy (MPS Tip 6) hastası. Güldürme konusunda oldukça usta olan Medine’ nin tedavi için biriktirdiği paralar, maalesef otogarda kayboldu. Bugüne kadar zorlu şartlarda biriktirilmiş 500 bin liralık altının içerisinde bulunduğu kırmızı bir valiz, bayram tatili nedeniyle gittikleri Mardin’ de aynı renk ve aynı özelliklerde bir başka valiz sahibi tarafından alındı.

Valizin Farklı Olduğu Evde Farkedildi

Kızıltepe ilçe Otogarında otobüsten inen Medine, eve giderek valizi açtığında, valizin kendisinin ki olmadığını fark etti. Başka birinin eşyaları bulunan valizi fark eden Medine, hemen ilgili otobüs firmasını aradı. Diğer valizi alan yolcuların, Mardin otogarında indikleri belirlendi. Valizlerin karıştığını anlaşılan durumda, diğer valizi alanların iletişime geçmesi bekleniyor. Aynı zamanda otogarlarda bulunan kamera görüntülerinden, kırmızı valizle otobüse binen ve inen şahıslar belirlenerek, polise verildi. Valizi ve altınları kaybolan Medine Sayan, “ Tedavi için İstanbul’a gidecektim. Mardin’e giderken çantalar karıştı. İçindeki paraların hepsini yanlışlıkla başkası aldı. Ben valizimin geri getirilmesini istiyorum. O paralar benim tedavi param ve onu lütfen bana geri getirin “ dedi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.