Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen’den Uyarı Geldi, O İllerde Rekor Sıcaklıklar Görülecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren Türkiye genelinde sıcak hava dalgasının etkisi altına gireceğini duyurdu. Özellikle bazı illerde sıcaklıkların 46 dereceye kadar yükselebileceği öngörülüyor. Bu durum, vatandaşları aşırı sıcaklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen de bölge bölge uyarıda bulunarak, “Bazı illerde rekor sıcaklıklar ölçülebilir. Sıcak hava dalgası 5 gün sürecek” açıklamasında bulundu. Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağı ve hafta boyunca etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Halen ülkemizin doğu ve güneydoğu kesimlerindeki sıcak hava dalgasının 13.08.2023 Pazar gününden itibaren etkisini arttırarak, diğer bölgelerimizde de etkili olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da önümüzdeki hafta boyunca mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor” ifadelerine yer verildi.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, şu ifadeleri kullandı: “Yarından itibaren Basra’dan gelen sıcak hava ile İç Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Akdeniz, Güney Doğu ve Doğu Anadolu’nun batısında aşırı sıcaklar başlayacak. Bu bölgelerdeki bazı illerde rekor sıcaklıklar ölçülebilir. 5 gün sürecek sıcak dalgası Marmara Ege Karadenizi etkilemeyecek. Geçen haftalarda batı bölgelerimiz aşırı sıcakların etkisindeydi Bu hafta pazar – çarşamba arası İç Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Akdeniz GDA sıcak dalgası etkisinde kalacak. Sıcak hava dalgası dogal afet yaratır. Bu bölgede yaşayanlar işiniz yoksa dışarı çıkmayın. Ege Marmara Karadeniz olması gereken sıcaklarda aşırılık yok. Bugün Marmara ve Kuzey Ege’de poyraz fırtına hızında esebilir denizciler dikkat.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.