Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan CHP’den İhraç Edildi, İlk Açıklama Sosyal Medya Hesabından Geldi!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partinin kurallarına uymadığı ve parti disiplinini ihlal ettiği gerekçesiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk edilmişti. Bugün yapılan YDK toplantısında, parti tüzüğünün 68. maddesi 1’inci fıkrasının a ve b bentleri uyarınca Tanju Özcan’ın parti üyeliği kesin olarak sona erdirildi ve CHP’den ihraç edildi.

Tanju Özcan İhraç Edildi!

Tanju Özcan’ın ihraç edilmesi, daha önce de YDK’nın gündeminde yer alıyordu. Geçtiğimiz yıl iki kez YDK toplantısına konu olan Özcan, ilk olarak uyarı cezası almış, daha sonra ise ihraç talebiyle YDK’ya sevk edilmişti. Önceki süreçte 1 yıl süreyle CHP’den uzaklaştırılma cezası almıştı. Ancak bu süre dolmadan yaptığı açıklamalar nedeniyle bir kez daha YDK’ya sevk edilerek kesin ihraç talebiyle karşı karşıya kalmıştı.

Tanju Özcan’ın savunma yapmaya gelmemesi, ihraç kararının kesinleşeceği konusunda beklenen bir durumdu. İhraç kararı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimi tarafından alındıktan sonra resmiyet kazanmış oldu. Bu kararla birlikte Tanju Özcan, CHP’den kesin olarak ayrılmış oldu.

İhraç kararı verilen Özcan sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Özcan açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Başarısız Bay Kemal Kılıçdaroğlu, 12 seçim kaybetti ama anahtar liste ile kendi seçtirttiği YDK’ya beni partiden ihraç ettirtti. Karar, emin olun sadece CHP’nin Atatürkçü gömleği çıkartmasını isteyen Sorosçuları, 10 Aralıkçıları, Badem bıyıklıları ve HDP’li terör sevicileri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bay Kemal, Atatürkçü kimseyi partide bırakmamakta kararlı. Vatansever olmayan, koltuk sevdalısı herkese hayırlı olsun. Ben Atatürkçü ve Türk Milliyetçisi çizgimden taviz vermeden yoluma devam edeceğim. Sorosçulara, Fetöcülere, 10 Aralıkçılara teslim olan CHP yönetimince atılmak beni küçültmez. Bu mevcut yönetimden de başka bir şey beklemiyordum. Bugün beni ihraç ettiler, yarın sırada Atatürkçü kalmaya kararlı olan diğerleri. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, ve kurucu değerlerimiz…”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.