Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Esenyurt’ta Tekel Bayi’de Öldürülen Gencin Babasından Yeni İddialar Geldi!

Esenyurt Güzelyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan tekel bayisinde meydana gelen olay Türkiye’yi oldukça etkiledi. Bir grup silahlı saldırganın tekel bayiyi basıp 2 kişiyi öldürüp 1 kişiyi yaralamasının ardından polis güçleri hayatını kaybetti. Olayda, 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybederken, 21 yaşındaki Yusuf Erzen ise yaralandı.

DHA’da yer alan habere göre yaklaşık 2.5 ay öncesine ait görüntüde, ölen Yunus Emre Erzen ağabeyi, Mehmet Erzen’in tekel bayisine gelen Murat Özer’in kardeşi Servet Özer’le tartıştığı ve sonrasında tabancayla bacağından vurduğu görülüyor. Bu sırada tekel bayiinde bulunan baba Cantürk Erzen ise Servet Özer’i dışarıya çıkardığı görülüyor. Baba Cantürk Erzen, yeni görüntülere ve iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Baba Erzen, “Mehmet Erzen’in kendi bir dünyası var. Yunus Emre Erzen’in kendi bir dünyası var. Hiçbirinin ticareti hiçbirinin ortamı aynı değil. 3-4 ay önce yapılan bir olayı getirip bugün oğlumun katledilmesine sebep olan insanların bu olayla bağlantısı olacağını bilsem çocuğumu orada bırakır mıyım? Olayın gerçek yüzüne dönersem, ben bu insanlardan bir kere ticari ilişki, arkadaşlık sayın, benimle muhatap olacak insanlar değil ama biz bir ticari ilişki kurduk, bir merhabamız var. 18 yaşında çocuğumu alıp Emre’min yanına gidiyor. Kan parası dediği konuda ben alacaklıyım. Servet Özer sadece isim benzerliği ve akrabalık var. Ben hala izleme cesareti bulamıyorum çünkü öldürülüş şeklinde bir ızdırap, eziyet var. O çocuğa bu yapılmazdı. Alacak verecek hesabı yapıyorlar ya, ben Türkiye’ye söylüyorum, onlar ile yaptığımız ticaret resmidir. Oğluma ‘lan’ demesin diye ben trilyonlar çöpe atarım, bırakın parayı. Ben onlar ile bir kere ticaret yaptım. Cahil bir adam değilim, 2 çocuğum daha var onları da mı kurban edeyim?” dedi.

Baba Erzen’e yönelik gönderilen haciz kağıdında, sosyal medya hesabından “’20 yıllık ticarete bu sığar mı, bu adilik değil mi?’ diyerek durum paylaştınız mı?” sorusuna ilişkin, “Evet, ben duruma yazdım. Oturdukları evin, duşa kabini, kapısı Emre’nin emeği üzerine. Çıkmışlar sağda solda kendilerini kurtarmak için 50 tane dedikodu yapıyorlar. Bu 3 ay sürede belki 600 bin lira faiz almışlardır. Daire 6 milyondu ben 1 milyon 800 bine sattım sırf çocuklarıma bulaşmasınlar diye. Daha 1 buçuk milyonluk çekler var, önceden alıp verdiğimiz. Türkiye şartlarında borcum varsa rakamı rakamına bilen kişi Emre’dir” dedi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.