Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Esenyurt’ta Bir Saldırgan Döverek Bayılttığı Kadını Kaçıran Adam İçin Emniyet Müdürlüğü Devreye Girdi!

Piri Reis Mahallesi’nde meydana gelen vahim olayda, Esenyurt sokakları bir kez daha şiddetin gölgesine düştü. Şehmus Dağ adındaki saldırgan, bilinmeyen nedenlerle tartıştığı kadına karşı şiddetin dozunu aşarak onu acımasızca darp etti. Kadının bayılmasına aldırmadan, etraftaki vatandaşların müdahalesine de göz yummadı ve onları tehditlerle sindirmeye çalıştı.

Polis ekipleri hızlı bir şekilde olayın ardından çalışmalarını başlattı. Aynı zamanda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da olaya müdahil olarak soruşturmanın gidişatını takip etti. Şehmus Dağ, yapılan çalışmalar sonucunda yakalanarak adli mercilere sevk edildi ve burada verilen kararla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ancak olaya karıştığı iddia edilen diğer şahıs E.İ. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu utanç verici hadise, vatandaşların cep telefonu kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde, Şehmus Dağ’ın yerde yatan kadına karşı küfürlü söylemler ve tehditler savurduğu görülmekteydi. Hatta, gelecek günlerde intikam alacağına dair ürkütücü ifadelerle olay yerinden ayrıldığı belirlendi.

Olayla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “22 Temmuz 2023 tarihinde Esenyurt ilçesinde meydana gelen ve D.S. İsimli kadının gördüğü şiddet sonrası bayılmasını ve sonrasında sürüklenerek bir minibüse bindirilmesini içeren görüntüler üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz çalışma başlatmıştır. Yapılan çalışma sonucunda görüntülerdeki şüpheli şahsın, 11 suç kaydı bulunan Şehmus Dağ’ın olduğu tespit edilmiş; şahıs, olay anında yanlarında bulunan E.I. ile birlikte emniyet ekiplerince gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili yürütülen tahkikat devam etmekte olup D.S.’nin herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır” denildi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.