Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TBMM Başkanı Kurtulmuş, 14. Büyükelçiler Konferansı Kapsamında Büyükelçileri Kabul Etti.

TBMM Tören Salonu’nda gerçekleşen kabulde konuşan Kurtulmuş, büyükelçileri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ağırlamaktan onur duyduğunu ifade etti. Tarihi bir dönemin başlangıcında olduklarını belirten Kurtulmuş, dünyanın yeniden yapılandığı, Türkiye için önemli fırsatlar içeren bir döneme girildiğini dile getirdi. 2023 yılının Türkiye’nin ikinci asrının başlangıcı olduğuna dikkat çeken Kurtulmuş, önceki yüzyılın büyük mücadeleler ve zorluklarla geçtiğini vurguladı. Ancak gelinen noktanın yetersiz olduğunu belirterek, Cumhuriyetin ikinci yüzyılı için yeni hedefler koymak ve bu hedeflere odaklanmak gerektiğini söyledi. Kurtulmuş, Cumhuriyetin ikinci yüzyılını, dünyada saygın ve güçlü bir Türkiye’nin yüzyılı haline getirmek için her alanda mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladı.

Numan Kurtulmuş, sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’yi oluşturmak mecburiyetinde olduklarını ifade ederek, “Sözümüzün güçlü olması, haklı olması, doğru projeleri, doğru fikirleri, doğru siyasetleri takip ediyor olmamız önemli bir şey ama tek başına yeterli değil. Bu gücü sözünüzün arkasına koyamıyorsanız sadece doğru söz söyleyen ülke olursunuz. Sözünüzün arkasına güç koyamadığınızda zaman zaman yalnızlaştığınız, söylediğiniz haklı tezlerin bir karşılık bulmadığı dönemi de yaşarsınız. Onun için Türkiye’nin hem sözünü güçlendireceğiz hem bu sözün arkasındaki güçlerimizi çok daha kuvvetli hale getireceğiz.

Yıllarca Türkiye’nin geçmişini bilmeyenlerin, Türkiye’nin nereden geldiğini ve nereye gitmekte olduğunu kavrayamayanların zaman zaman eksen kayması tartışması açarak Türkiye’yi başkalarının gündemi üzerinden köşeye sıkıştırmaya çalıştığını çok iyi hatırlıyoruz. Türkiye kendi eksenini tahkim etmek mecburiyetinde olan bir ülkedir. Allah’a çok şükür artık zaman gelmiştir. Artık Türkiye böyle bir güce, böyle bir kudrete, böyle bir imkana kavuşmuştur. Onun için diyoruz ki biz başkalarının çizdiği eksenlere göre değil, başkalarının bize durmamızı gerektiği yeri söylediği yerde durarak değil Türkiye’nin milli menfaatlerini koruyarak, Türkiye’nin aynı zamanda bütün elindeki imkan ve fırsatları bilerek, rasyonel, ütopik olmayan ama bu gerçeklik içinde Türkiye Yüzyılı hedeflerini de ıskalamayan bir Türkiye ekseni tahkim etmek mecburiyetindeyiz.” diye konuştu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.