Sorgulamalar artık tek çatı altında!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, NATO Zirvesi Hakkında Konuştu!

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Demokrasi ve Atılım Partisi ve Gelecek Partisi tarafından oluşturulan 6’lı masanın Cumhurbaşkanı Adayı olan ve seçimi kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu, son olarak seçimin kaybedilmesinin dünyanın sonu olarak görmediğini ve bundan sonraki seçimlere odaklandıklarını açıklamıştı. Sosyal medyadan tepki toplayan bu sözlerin ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, NATO Zirvesi hakkında konuşarak, İsveç’in NATO’ya kabulünü için Türkiye’nin AB üyesi olması şartına tepki gösterdi ve “Asla olamazlar” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Yeni Açıklamalar!

İsveç’in NATO üyeliği konusunda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Asla üye olamazlar’ diye çok açık ifadeler kullandılar. İsveç geri adım atmadılar, Kur’an’ı yaktılar. Biden, Erdoğan’a telefon etti ve Erdoğan 180 derece döndü. Bir devlet böyle yönetilir mi. AB ayrı NATO ayrı. Seni alacaklarını hiç söylemediler. Yalan üzerine dış politika oluşturuyorsunuz” dedi.

“Bu memlekette adaletin olmadığını herkes biliyor” diyen Kılıçdaroğlu, “Türk Lirası’nın değerini hepimiz biliyoruz. 2 binin üzerinde Cumhuriyetin kurduğu fabrikaları sattılar. Bu paraları ne yaptılar, hesabını vermek yok. Herkes borçlu devlet de borçlu. Körfez ülkelerine gittiler, para dileniyorlar. Buraya gelecek yabancı paranın aradığı iki konu vardır; faiz vardır onu alıp gider ya da karlı şirketi satın alır. Vurgun için yabancı tefeciler faizin yükselmesini bekliyor” diye konuştu.

Ekonomik soykırım programı uygulandığını ileri süren Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelen zamlar kimin işine yarıyor? Bir; Erdoğan’dan dolarla ihale alanlar. İki; dolarla gelir garantisi verilenler. Üç; Dolarla devlete borç verenler. Dört; kur korumalı mevduat sahipleri. Beş; yurtdışından borç alıp, aldığı borca devletin hazinesini garanti gösterenler. 85 milyona fatura çıkıyor.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.