Sorgulamalar artık tek çatı altında!

CHP Grup Başkanı Özgür Özel’den İstifa Açıklaması Geldi

CHP Meclis Grup Başkanı Özgür Özel, son günlerde CHP içinde gündemi meşgul eden bazı konular hakkında açıklamalarda bulundu. Özel, CHP içinden gelen istifa çağrılarına cevap vererek, “Birileri istediği için” istifa etmeyeceğini vurguladı. Özgür Özel aynı zamanda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aralarında herhangi bir gerilim olmadığını belirtti.

İstifa çağrılarını değerlendiren Özel, “Ben seçimlerden önce grup başkanlığına aday oldum. Milletvekili kaydını yaptırdığım gün gazeteciler sordu. Grup Başkanlığına aday olduğumu, bir aday çıkması durumunda yarışabileceğimizi açık söylemiştim. Grup başkanvekilleriyle ilgili yarış söz konusuydu. Genel başkan o yarışı kaldırdı. O yarış kaldırılana kadar da bir rakip yoktu. Ben her zaman şunu söyledim. Grup başkanlığında bir başka aday olursa yarışırız. Herhangi bir aday çıkmadı. Burayı kendi tasarrufum dışında tartışılmaya çalıştırılmasını iyi niyetli bulmuyorum. 14 Mayıs tarihine kadar genel başkanın koltuğuna vekalet ediyordum. 14 Mayıs tarihinden sonra Genel Başkanımız milletvekili değil. Ben grup başkanıyım ve Cumhuriyet Halk Partisi tarihinin genel başkan olmayan ilk grup başkanıyım. Bir gerilim alanı, bir çatışma alanı yok aramızda. Üç grup başkanvekilimizin yeni olmasından dolayı grup başkanının tecrübeli olmasının avantajını yaşıyoruz. Bunu hem CHP grubu, hem muhataplarımız söylüyor” dedi.

Kurultay süreci hakkında konuşan CHP’li Özel, “Yerel seçimlerden önce kurultayın yapılması gerektiğini düşünüyorum. Seçmenin içinde bulunduğu ve bize bildirdiği ruh hali dikkate alındığında kurultayın ertelenmesinin parti açısından sağlıklı olmayacağını düşünüyorum” diye konuştu

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.