Sorgulamalar artık tek çatı altında!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Gündemi Sarsacak Sözler: “CHP Tek Adam Partisi Değildir!”

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Demokrasi ve Atılım Partisi ve Gelecek Partisi tarafından oluşturulan 6’lı masanın Cumhurbaşkanı Adayı olan ve seçimi kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan gelen tepkilere rağmen CHP’nin başında durmaya devam ediyor. İYİ Parti’nin ittifaktan ayrılmasıyla dağılan 6’lı masadan sonra pek çok seçimin faturasını ana muhalefet partisi CHP’ye çıkarttı, hatta Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesini talep eden kişi sayısı da bir hayli fazla.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Yeni Açıklama

Bugün ise Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel toplantısında CHP’nin tek adam partisi olmadığını açıkladı: “CHP bir tek adam partisi değildir. CHP bir kadro partisidir. Tarihinden yanlışları olmuştur ama bu hareket ezilenlerin, sesi duyulmayanların, adalete susamışların yanında olmuştur. Cumhuriyetimizin temellerinde birlikte üretme ve hakça bölüşmenin inşasında CHP kadrolarının imzası vardır. CHP kadroları siyasi yaşamlarının hiçbir dönemlerinde siyasi ikballerinin peşinde koşmamıştır. Bugün, özellikle son 10 yılda Türkiye büyüyen bir ekonomik krizle karşı karşıya. Avrupa’nın sığınmacı deposu haline geldik. Türkiye otoriter bir iktidar tarafından teslim alınmıştır.

Bu gerçekler karşısında klasik muhalefet yapmamız beklenemezdi. Konumum gereği yapılması gerekeni yaptım. Görüşülemez denilenlerle görüştüm. Görmezden gelinen kesimleri helalleşme çağırdım. Hiç kimseyi ötekileştirmedim. Tüm bunları herkes için hak, hukuk, adalet hedefiyle yaptım. Kardeşçe ve özgürce yaşayalım diye çabaları gösterdim. Tüm sorunların çözüm adresi olarak TBMM’yi gösterdik. Bizim hayat görüşümüz haksızlığa karşı mücadeleyse doğru yolda olmanın verdiği haz her şeyden üstündür. Türkiye’yi bu kabustan çıkarmak için yolun sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Ne ben tek başıma 25 milyon kişiyi namuslu davama kattım ne CHP kattı. Ne mutlu bize ki 25 milyon kişi haksızlık karşısında susmama inancımızın koalisyonunda olmak istediler. Biz doğru yoldayız, doğru yolda kalmaya devam edeceğiz.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.