Sorgulamalar artık tek çatı altında!

CHP’nin Sızdırılan Toplantısının Ardından Ekrem İmamoğlu İlk Kez Konuştu!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında ikinci turda yüzde 47,82’yle kaybettiği seçiminin ardından CHP’de başlayan ‘değişim’ tartışması sürüyor. CHP’nin bir kısmı seçimi kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi gerektiğini savunurken, diğer kısmı ise son seçimden bu yana artan oy artışını başarı olarak görüyor. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun son açıklamalarıyla CHP’deki değişim rüzgarına liderlik edeceği düşünülüyordu. Dün akşam ise Ekrem İmamoğlu’nun ‘ekibiyle’ düzenlediği toplantı sosyal medyaya sızdırılınca olanlar oldu.

Bu sızdırılmaya kadar CHP’de değişim isteyen kişilerin kimler olduğu sadece kulis dedikodusu olarak kabul ediliyordu. Ancak dün akşam ortaya çıkan toplantı görüntülerinde katılımcılar ve adı geçenlere bakıldığında; partinin üst düzey isimleri arasında yer alan Selin Sayek Böke, Tekin Bingöl, Gökhan Günaydın, Engin Altay, Onursal Adıgüzel, Muharrem Erkek, Bülent Tezcan ve Özgür Özel’in Ekrem İmamoğlu ile birlikte hareket ettiğini görülüyor.

Ekrem İmamoğlu’ndan İlk Açıklama Geldi!

60 kişilik Parti Meclisi’nde dilekçenin şimdilik toplam 15 kişinin imzasıyla sunulması bekleniyor. Yani ekibin dörtte birinin ‘değişim’ konusunda kararlı olduğu anlaşılıyor.

İmzalayanlar: Bülent Tezcan, Gökhan Zeybek, Tekin Bingöl, Hasan Baltacı, Umut Akdoğan, Hakan Uyanık, Erbil Aydınlık.

İmzalaması beklenenler: Selin Sayek Böke, Onursal Adıgüzel, Sevgi Kılıç, Pınar Uzun, Turan Aydoğan, Muharrem Erkek, Hakkı Süha Okay, Yaşar Selman. 

Bugün ise Ekram İmamoğlu söz konusu videonun sızdırılmasına ilişkin şu açıklamayı yapıyor; “Partinin mevzuları partililerle konuşulur. Partinin yöneticileriyle parti meclis üyeleriyle konuşulur. Eski yeni milletvekilleriyle konuşulur ilçe başkanlarıyla konuşulur. Bundan daha doğal bir şey yoktur. Bu ve benzeri 200’e yakın toplantımız olmuştur diyebilirim, seçimden bu yana. Bununla ilgili hiçbir kelimeyi sizin huzurunuzda konuşmayacağım. O masalarda konuşmaya devam edeceğim.” dedi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.