Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Memura Yeni Zam Teklifini Açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kamu çalışanlarının merakla beklediği yeni zam oranı teklifini açıkladı. Bakan Işıkhan, yaptığı açıklamada, 2024 ve 2025 yıllarındaki zam oranlarını detaylı bir şekilde paylaştı. Buna göre, 2024 yılı için belirlenen zam teklifi ilk 6 ay için yüzde 15, ikinci 6 ay için ise yüzde 10 olarak önerildi. 2025 yılında ise ilk 6 ay için yüzde 6, ikinci 6 ay için yüzde 5 zam önerisi yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, merak edilen memura yeni zam oranı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde; “Bugün sizlerle paylaşmak istediğim ikinci teklifimiz ile memur ve memur emeklilerimizin yaşam standartlarını daha iyi bir yere taşımayı hedefliyoruz. Tekliflerimizi, memurlarımızın refah ve mutluluğunun ülkemizin gelişimi için kritik bir rol oynadığını bilerek hareket ederek oluşturuyoruz. Devlet yönetimi ciddi bir iştir ve hassasiyet gerektirir. Biz 21 yıldır sürekli sosyal adaleti sağlamaya ve eşitliği gözetmeye önem veriyoruz. Sizlerden gelen tekliflerden anlaşıldığı gibi sadece mali haklar değil sosyal haklara yönelik de istekler bulunmaktadır.

1. Dereceye ulaşan tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge getirilmesi konusunda çalışma yapacağız. 2. Belirli şartlarda disiplin affı çalışması yapacağız. 3. Görevde yükselme sınavlarının belli sürelerde ve düzenli aralıklarda yapılması. 4. Mobbing izleme kurumunda sendika temsilcilerin yer alması, yıllık izinler dışında hac izni verilmesi, TOKİ konutlarında memurlara öncelik verilmesi konusunda istişare edeceğiz. 2024 yılı ilk 6 ay yüzde 15 ikinci 6 ay için yüzde 10, 2025 yılı ilk 6 ay yüzde 6, ikinci 6 ay yüzde 5. Bu ikinci teklifimizi paydaşlarımızın değerlendirmesine sunuyorum. Sürecin bugün bitmediğini ve daha devam ettiğini belirtmek isterim. Devlet memurlarımızın hak ettikleri refah seviyesine ulaşması için elimizden geleni yaptığımızı da bildirmek isterim.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.