Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı, AB Üyeliği Hakkında Konuştu!

Geçtiğimiz günlerde geride kalan NATO Zirvesiyle birlikte ülkemimizin gündemi de oldukça hareketliydi. Bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan; tahıl koridoru, AB’ye üyelik süreci ve Yunanistan ile ilişkiler hakkında mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl koridoru konusunda şu şekilde konuştu; “Sayın Putin’in ağustos ayı içerisinde misafir etme hazırlığımız var. Bu Karadeniz Tahıl Koridoru’nun uzatılması konusunda hemfikiriz. BM’den de Sayın Guterres Sayın Putin’e bir mektup gönderdi. Temenni ediyorum ki bu mektupla bizim ve Rusya’nın müşterek gayretleriyle tahıl koridorunun uzatılmasını temin ederiz.”

Bir diğer önemli konu ise Türkiye’nin AB üyeliğiydi: “Beklentimiz AB kanadından beklentilerin cevabını almak. Görüşme yaptığım tüm AB üyesi liderleriyle bunları konuştuk. Kendilerinden artık 52 yıldır kapıda bekletilen Türkiye’ye yönelik olumlu adımları beklediğimizi söyledik.”

Biz iki komşu ülkeyiz. Bu sürecin böyle gitmesini arzu etmiyoruz. Sayın Miçotakis ve biz yeni bir seçim geçirdik. İki seçim kazanan lider olarak adımlarımızı olumlu istikamette atalım istiyoruz. Kendilerinden istediğim en önemli konu başlıkları; bir Batı Trakya ile sorunlar, müftülerle ilgili konu bunları aşalım istedik. Özellikle bizim büyükelçilerimizin karşılıklı yapacakları görüşmelerle ön hazırlıkları yapacaklar. Daha sonra biz liderler olarak atılması gereken adımları atacağız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.