Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma Namazı Çıkışı Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğle saatlerinde Üsküdar Kısıklı’daki konutundan çıktı. Üsküdar’da bulunan Kerem Aydınlar Camii’nde Cuma namazını kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüşmesinin sorulması üzerine, “Değerli arkadaşlar henüz tarih netleşmedi. Ancak Dışişleri bakanı, istihbarat başkanım görüşmeler yapıyorlar. Bu görüşmeler çerçevesinde öyle zannediyorum ki Ağustos ayı içerisinde inşallah bu ziyaret gerçekleşecek” dedi.

Tahıl koridoru konusunda “Rusya ile aynı çizgideyiz” diyen Erdoğan, “Rusya’dan Karadeniz koridorundan gelecek tahılların biz de una çevrilmesi ve buradan un olarak fakir Afrika ülkelerine az gelişmiş ülkelere de bunların naklini yapacağız. Hatta ve hatta şu anda bile biz gıda tarım hayvancılık bakanlığımız olarak bu adımları atmaya, fakir ülkelere de bu desteğimizi, yardımlarımızı yapmaya devam edeceğiz. Tabi Fransa’nın bu yaptığı iş ilk değil. Geçmişte Cezayir’de yaptığı uygulamalar, Ruanda’da yaptığı uygulamalar, Bali’de yaptığı uygulamalar bütün bunlar dünyanın artık bütün kayıtlarında mevcut ve bunu hele Afrikalılar çok iyi biliyor.”

Yüksek Asgari Şura atamalarıyla ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu atamadan, tayinden çok çok mutlu oldum. Hele böyle bir kızımızın (Gökçen Fırat) tuğamiralliğe terfi etmesi bizi çok çok mutlu etti. Biliyorsunuz yargıda falan bu atamalar çok var ama şimdi ilk defa Silahlı Kuvvetler’de böyle bir kızımızın albaylıktan amiralliğe terfi etmesi ayrı bir güzellikti. Ben kendisini kutluyorum, tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki şuralarda bunun devamı da gelecektir” ifadelerini kullandı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.