Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu Eski CHP ve SHP Genel Başkanlarıyla Buluştu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataşehir’de yapılacak olan İçerenköy Spor Tesisinin temel atma törenine katıldıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Eski CHP ve SHP genel başkanları ile Beylikdüzü’nde gerçekleştirdikleri buluşmanın detayları sorulduğunda, İmamoğlu, buluşmanın özel ve gizli bir toplantı olmadığını ve sadece eski liderlerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduklarını ifade etti. Bu tür toplantıların sık sık gerçekleştirildiğini ve geçmişte de siyasi liderlerin benzer şekilde bir araya geldiğini belirten İmamoğlu, amaçlarının ülke ve şehir meseleleri hakkında görüş alışverişinde bulunmak olduğunu vurguladı.

DHA’da yer alan habere göre tören sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, eski CHP-SHP genel başkanlarıyla Beylikdüzü’nde gerçekleştirdikleri buluşmanın detaylarının sorulması üzerine, “Üç genel başkanımızı, Hasan Akgün başkanımız Büyükçekmece festivalinde ağırlayacağını duyunca kendileriyle Beylikdüzü’nde buluştuk. Orada özel, şahsıma ait bir sergi salonu var. Orayı beraber gezdik, yemek yedik. Sizinle paylaşamayacağım, partimizin, güncel konuları, geleceği konuştuk. Çok faydalandım. Önümüzdeki günlerde zamanlarda, alacağımız kararlarda ya da çizeceğimiz yolculukta büyük katkılar sunacağını söyleyebilirim” dedi.

İmamoğlu, “Her değerli fikri mutlaka gündemimize alıyoruz. Zaten meseleyi bir makam meselesinin çok ötesinde değerlendirdiğimi, ülkemizi, vatanımı, milletimi, şehrimi, 16 milyon hemşehrimi, partimi, partililerimi düşünecek ve bu konuda en sağlıklı kararı vermek zorunda olduğumuzu ben ve benim gibi düşünen insanlar zaten biliyor. Değerlendirmemiz o çerçevede olmaya devam edecektir” diye konuştu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.