Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İtalyan Mafyasından Bakan Calderoli’ye Ağır Tehdit: “Seni Öldürmenin Bize Hiçbir Maliyeti Yok!”

İtalya’nın Bölgesel İşler ve Özerklik Bakanı Roberto Calderoli, dün sosyal medya hesabından ölüm tehdidi aldığını kamuoyuna duyurdu. Calderoli’nin aldığı ölüm tehdidi mesajı, “Güney’e karşı soykırım politikasını uygulamaktan vazgeçmezseniz, sizi ateş gücümüzle öldüreceğiz. Biz mafyayız, seni öldürmenin bize hiçbir maliyeti yok” şeklindeydi.

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Bakan Calderoli’ye destek veren bir dayanışma mesajı paylaştı. Meloni, tehditlere karşı birlik içinde olmanın önemine vurgu yaparak, Calderoli’ye destek verdi. Bakan Calderoli, tehdidi içeren kağıdın görselini paylaşarak, tehditlerden korkmadığını ve ürken bir tutum sergilemeyeceğini belirtti. Ayrıca bölgesel özerklik hedefine ulaşana kadar çalışmalarını sürdüreceğini ve daha sonra traktörüyle emekli olacağını ifade etti. Roberto Calderoli, İtalya’da her bölge için farklı özerklik çalışmalarını yürüterek tartışma yaratmıştı. Bu özerklik çalışmaları, bazı kesimlerden eleştirilere yol açmıştı.

DHA’nın aktardığına göre İtalya Başbakanı Meloni ise dün Bakan Calderoli’ye destek mesajı paylaşarak “Alınan ölüm tehditleri nedeniyle Bölgesel İşler ve Özerklik Bakanı Roberto Calderoli ile Hükümet ve kendi adıma dayanışmamızı ifade etmek istiyorum. Kesinlikle kınanması gereken alçakça bir eylem” ifadelerini kullandı. İtalya Dışişleri Bakanı Antonio Tajani ise “Gözdağı verilmeyeceğinin ve Güney İtalya’nın çıkarlarını korumak için suça ihtiyacı olmadığını çok iyi biliyorum. Her zaman mafyalara karşıyız! Haydi Roberto!” açıklamasını yaptı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.