Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Asgari Ücret Açıklaması: “İşçimiz Rahat Olsun!”

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2023’te de asgari ücretli, yüksek enflasyonun getirdiği hayat pahalılığı nedeniyle geçim sıkıntısı yaşıyor. 2023 yılı başında asgari ücrete rekor zam yapılmasına rağmen adeta eriyen asgari ücret için 2023 Temmuz’da ara zam yapılacağı açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret ara zammı ile ilgili yeni bir açıklama geldi. İşte detaylar!

Asgari Ücretliyi Enflasyona Ezdirmeyeceğiz

Milyonlarca asgari ücretli 13.06.2023 tarihinde ilk toplantısını yapan “Asgari Ücret Tespit Komisyonu” tarafından verilecek müjdeli haberi heyecanla bekliyor. 2023 Temmuz ayı itibariyle yıl sonuna kadar asgari ücretlilere uygulanacak zam oranının belirleneceği komisyon toplantılarının ikincisi 19.06.2023 tarihinde gerçekleştirilecek.

Temsilciler arasında asgari ücret tespit görüşmeleri devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından gelenek olduğu üzere ilk yurtdışı seyahatini KKTC’ye ve ardından Azerbaycan’a gerçekleştirdi. Bu ziyaretleri sırasında her iki ülke lideriyle de hem uluslararası dünyaya hem de yurtiçine önemli mesajlar verdi.

2 ülke lideriyle ortak basın açıklaması da yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’deki ekonomik gidişata ilişkin açıklamalarda da bulundu. Özellikle milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücret konusuna dair “işçimizi yine enflasyona ezdirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Asgari Ücret Tarafları Memnun Edecek

KKTC ve Azerbaycan seyahatleri dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretliyi sevindiren açıklamalara yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret konusunda kendilerinin her koşulda işçilerin enflasyon karşısında ezdirilmemesi hususunda kararlılıklarını sürdürdüklerini dile getirdi. Özellikle asgari ücretli vatandaşların memnun olacağı bir zam oranının gerçekleştirilmesi konusunda ellerinden gelen tüm çabayı vereceklerini dile getirdi. Asgari ücretle çalışan vatandaşların bu konuda müsterih olmalarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret zammı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve en kısa süre içerisinde sonucun ortaya çıkacağını dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında memur maaşı zammı ile ilgili olarak da adımın zaten 2023 Temmuz ayında gerçekleştirilecek görüşmeler esnasında atılacağını da dile getirdi. Asgari ücret tespit komisyonu 2.toplantısı 19.06.2023 tarihinde yapılacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.