EBA Kurs | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EBA Kurs

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen Eğitim Bilişim Ağı (EBA), öğrencilere dersler için kolaylıklar sağlar. Çevrimiçi sosyal eğitim platformu olan EBA, öğrenciler dışında öğretmenler tarafından da kullanılabilir. Öğretmenler hazırladıkları içerikleri sisteme yükleyebilir ve başka öğretmenler tarafından yüklenen içerikleri görebilirler. EBA, üniversiteye hazırlık aşamasında olan öğrenciler için hazırlık aşamasında yardımcı rol oynar. EBA kurs ile öğrenciler istedikleri dersin kursunu alabilmek için seçim yapabilir. Ders için belirli sayıya ulaşıldığında da o ders için kurs açılır. Öğretmenler de ders vermek istedikleri branş için EBA sistemi üzerinden müracaat yapmalıdırlar.

EBA Giriş Nasıl Yapılır?

Öğrenciler, EBA üzerinden ders içeriklerine ulaşabilmek için okullarından şifre temin etmelidirler. Şifre alındıktan sonra EBA resmi internet sitesine girilir. İnternet sitesine girdikten sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan ”Giriş” butonuna tıklanır. Ardından giriş için sunulan ”Mebbis Bilgileri ile Giriş”, ”E-Okul Bilgileri ile Giriş”, ”Açık Öğretim Bilgileri ile Giriş” ve ”EBAKOD ile Giriş” seçeneklerinden bir tanesi ile sisteme giriş yapılır.

EBA Giriş Yapmak için TIKLAYINIZ!

EBA Kurslarından Kimler Yararlanabilir?

Derslere hazırlık aşamasında öğrencilere yardımcı olan EBA kurslarından; beşinci, altıncı, yedinci, dokuzuncu onuncu ve on birinci sınıf öğrencileri en fazla 3 ders olmak üzere bir haftada toplam 12 ders saati, sekizinci sınıf öğrencileri ise en fazla 6 dersten 18 ders saati yararlanabilirler. Ortaöğretim 12. sınıf öğrencileri ve mezun öğrenciler ise 6 dersten toplamda 24 ders saati hakkına sahiptirler.

EBA Başvuru Koşulları Nelerdir?

EBA kurslarına katılmak isteyen öğrenciler, okullarından alacakları EBA şifrelerini kullanarak sisteme giriş yapabilirler. Sisteme giriş yaptıktan sonra da istedikleri dersin kursuna yazılabilirler. Açık öğretim öğrencileri, başvuru işlemlerini örgün kurs merkezleri aracılığı ile eğitim kurs müdürlüklerine diploma ve sınıf düzeyini gösteren belge ile giderek gerçekleştirebilirler. EBA giriş şifrelerini alabilirler. EBA kurs için kayıt olunan derste 10’dan az öğrenci olmamalıdır. Aksi durumda kurs için sınıf açılmaz.

Kurslar için kayıt yaptıran öğrencilerin derslere devam zorunluluğu bulunur. Kurs döneminde toplam ders saatinin onda birine devam etmemiş olan öğrencilerin EBA kurs kayıtları silinir.

EBA, içerisinde barındırdığı içerikler ile zengin bir ortamdır. Öğrencilerin sözel, sayısal, sosyal, görsel ve işitsel gibi farklı öğrenme stillerine yönelik çeşitli materyaller sunar. Böylece öğrenme açısından avantajlıdır. Ders içerisinde öğretmen tarafından tablet bilgisayar aracılığı ile sınıf yoklaması alınabilir. Öğrenciler akıllı tahta üzerinde yer alan içeriğe ders kodlarını tablet bilgisayarlarına girerek, kendi bilgisayarlarından da ulaşabilirler. Her geçen gün yeni içerikler eklenerek zenginleştirilen EBA, teknolojik olarak öğrencilere hem kolaylık sağlar hem de dersler açısından zengin bir kaynak oluşturur.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.