Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Esenyurt’ta Vahşice Katledilen Gencin Babasından İlk Açıklama Geldi: “Görüntüleri İzleyemedim!”

Esenyurt Güzelyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan tekel bayisinde meydana gelen olay tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. Bir grup silahlı saldırganın tekel bayiyi basıp 2 kişiyi öldürüp 1 kişiyi yaralamasının ardından polis güçleri hayatını kaybetti. Olayda, 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybederken, 21 yaşındaki Yusuf Erzen ise yaralandı. Hayatını kaybeden Yunus Emre Erzen’in babası yaralanan Yusuf Erzen’in ise amcası olan Cantürk Erzen olayın ayrıntılarını anlattı.

Baba Cantürk Erzen, 30 yaşındaki diğer oğlu Mehmet Erzen’in yaklaşık 3 ay önce, karşı tarafın akrabalarından bir kişi ile tartışma yaşadığını, o esnada silahı elinden alırken kaza yaşandığını, yaşananların konuyla ilgisinin olmadığını vurguladı. Erzen, bu konuyla ilgili birbirleriyle bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve birbirlerinden davacı olmadılarını ifade etti. “Silahla gelen de kendisidir. Daha sonra gidip 50 çeşit ifade vermiştir, o ifadelerin hiçbiri doğru değildir. Zaten olayla ilgili kamera kayıtları da mevcut. Dolayısıyla kan parası gibi bir mesele yoktur.” diyen Erzen, “O kişiye ben buraya ürün vermiştim, net rakamını tam hatırlamıyorum ama 680 bin lira civarındaydı, bana 130 bin lira ödeme yaptı. Benim kendilerinden o zaman 500 bin lira civarında alacağım vardı, bu olay olduğu zaman bu parayı ödemek istemediler.” dedi.

Baba Erzen, sözlerine şu şekilde devam etti; “Bir insan, bir insana maddi manevi bir acı vermiştir ama ben daha o görüntüleri bir baba olarak izleyemedim. Ben sadece bu insana bunu soruyorum. Benim oğlumu vahşice niye öldürdün? Bana bir sebep söylesin. Alacak, verecek, kan parası gibi söylemlerin hepsi yalan. Biz 10 senedir birbirimizi tanıyoruz, senelerdir ticaret yapıyoruz. Almışızdır, vermişizdir, eksik olmuştur, fazla olmuştur ama kan davalık bir olayımız yok.”

Borcu için kendisine başlatılan icra takibi kağıdını WhatsApp’ta paylaştığını belirten baba Erzen, borcunu ödeyen bir insan olduğunu belirterek “Bana icra kağıdı gönderdiler. Ben zaten borcumu ödeyen bir insanım. ‘Bana niye icra gönderdiniz?’ diye bunu WhatsApp’ta paylaştım. Bu benim oğlumu öldürmeye bir sebep mi?” dedi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.